Clicky

Jump to content

Samsung Galaxy S III - zvonuri si discutii pana la lansare

Recommended Posts

Eu nu cred in poza aparuta acum cu spatele S III ului. Acea poza este de mult timp. Nu va avea spatele ca cel de pe S II. Oricum se pare ca va fin un fel de GNex.. sa vedem si grosimea se vorbeste de 7 sau 8 mm, dar bateria sa fie buna. Oricum va fi peste 2000. 2050 cum a aparut asa ca informatii sau alte informatii mult mai vechi ca ar avea 2250mAh. Oricum mai e putin asa ca asteptam.

• Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Din câte-mi dau seama, numele de domeniu conține literele din "The Next Galaxy" rearanjate.

Eu unul cred ca e prea devreme pentru 1080p, dar cine stie. Fie ca va aparea sau nu, display-ul ar trebui sa fie cel putin de 5" pentru a fi observata diferenta intre 720p si 1080p.     Se poate

Mare adevar ai spus Erwin, total de acord. Ma bucura maxim ca au micsorat marginea, dar aceasta sa existe. Parca marginea de jos e un pic un pic mai mare decat trebuia. Cel din pozele realizate pe pc

Posted Images

Display-ul e super .... Culori calde etc .... Din 6-7 persoane care posteaza pe un forum, 2-3 au pixeli morți . Cam mare procentul ...

Sent from iOS using Tapatalk

Nu e mare, e catastrofic daca ar fi asa. Insa eu nu pot sa cred ca 20-30% sunt in situatia asta.

Poate procentul asta e valabil la ecranele care ies de pe linia de fabricatie si nu la cele puse deja in telefoane...

Dar pt bani, ce nu face omu'... :P

La telefoanele cu ecran amoled nu am vazut sau auzit ca ar avea probleme cu pixeli..

Nici eu nu am auzit de pixeli morti la amoled, desi sunt convins ca exista.

E, nu, citeste pe xda cati aveau pixeli morti la SII. Nu tine de tipul ecranului, se poate intampla la orice tip de ecran si orice telefon.

Din pacate, XDA-ul pt mine este un fel de tocana de legume.

Sunt si f multe informatii bune acolo, insa sunt si mii de ineptii...

Ca sa nu mai spun cum e structurat forumul ala, ca iti trebuie studii la Oxford ca sa gasesti ceva prin el si un topic despre Note, are zeci de pagini populate cu tot felul de probleme.

Nu ai sa vezi topicuri separate pt probleme diverse, nu ai sa vezi raspunsuri punctuale...e o totala varza, asa ca, in niciun caz nu ma iau dupa ce scrie acolo, decat intr-o f mica masura.

Cand intru pe XDA, intru pe pagina cu ROM-uri. Acolo incep sa citesc una alta. Ar trebui sa existe si un topic pentru Note. Daca ai o problema, intrebi in topicul ROM-ului pe care il folosesti. Alea sunt cele mai citite, pe General sau Q&A nu prea intra nimeni. Totul e sa filtrezi bine informatia.

Nu, nu am nicio problema cu Note.

Dadeam un simplu exemplu general. Totul este amestecat si de aici confuzii multiple. Cantitatea de informatii e f mare si prost asezata in topicuri. Altminteri, multe informatii sunt f bune.

Nu offense,dar pe XDA sectiunea LG este destul de bine organizata....

Nu stiu cum e la Samsung deoarece pe acolo nu am navigat.

Imi cer scuze, dar am facut o grava greseala: nu despre XDA era vorba, ci despre computergames.ro.

Nu stiu la ce dzeu ma gandeam de am facut confuzia asta...

Imi cer scuze.

Pai trebuia sa-mi trimiti pe pm poza reala, despre care spuneai ca o ai.

Si pe mess, am discutat o...nu stiu cum s-o numesc...o divagatie fata de tema, ca sa fiu elegant...

Edited by mesersmith

Pai spune si tu numarul postului, ca sunt multe poze in acest thread.

Si dupa ce apare, vedem cat cantareste tu ce spui acum.

Eu plec de la premisa ca esti de buna credinta si ca nu vorbeste gura fara tine.

E un test simplu de sinceritate. Ce zici? Nu doare.

Iti dau pm pe 2 mai ... :).

Da-mi pm acum si postez eu, ca sa nu fii acuzat ca ai dezvaluit tu ceva... :P

Tu mai stii ce spuneai? Citeste sus.

Lasa Note-ul, ca nu despre el era vorba.

Si da, pe mess m-ai aburit cu ceva despre Note si nu ai suflat nimic de S III.

Si ar fi trebuit, nu crezi?

:D Foarte tare ai fost Scorpio. Promit si eu joi pe la 22:00 ca o postez cateva poze cu S III 100% reale:P . Glumesc sa nu te superi acum..,dar ai facut doar sa faci un valva aici pe acest topic si toti sperau la ceva spre un 90% sigur. Asa cum a fost GNex-ului filmat si pozat in Romania.

A intretinut atmosfera si ne a facut mai curiosi si mai "cu nervii"....in definitiv in orice campanie de marketare, o sa gasim un procent alocat acestor"zvon eri". Cu bune si rele toate merg tare spre momentul zero al aparitiei produsului pe piata!

O zi buna tutror si sa vedem "minunea" odata :)

Omul glumeste, ni-l arata maine seara :D:)). La ora 21? Ca in aplicatia introdusa pentru a urmari evenimentul la orele ramase ar iesi ca evenimentul este la ora 22, probabil este o ora pentru alta tara in aceea aplicatie.

Da. Se pare ca ar fi cel rotunjit fara acea carcasa, husa ce este.. Dar daca este cu acea margine jos asa lata raman la S II. Arata oribil asa..Si cea lateral este foarte mare, marginea.. nu imi place.

Ultimele stiri arata ca va avea 4,8 inchi, asta ma incanta chiar daca ar parea mare cu marginile micute ar fi foarte ok.

Edited by Razvann
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Similar Content

• By Liviu Roşca
      Anul 2018 a fost anul marginilor mici, în anul 2019 trendul continuă. Este normal, telefoanele sunt dispozitive media, ecran mai mare, conținut mai mult, distracție mai multă în aceleași dimensiuni în buzunar.
      Au fost sacrificate pe rând butoanele de navigație fizice, cititorul de amprentă frontal convențional, difuzoarele stereo frontale devin o raritate, casca pentru apeluri fiind plasată în extrema superioară, etc
      Camera frontală însă a rămas. Atunci a apărut bretonul, slider-ul, decupătura, camera motorizată, display-ul secundar pe spate (lol), ecranul cu gaură (S10), etc. 
      Probabil mai durează până o să avem camera integrată în display precum senzorul de amprentă în așa fel încât atunci când folosim ecranul camera să fie invizibilă. 
      Merită un display sacrificat de decupături, pete negre, colțuri tăiate, etc pentru cameră? Am văzut câteva leaks-uri cu S10. "gaura neagră" mi se pare chiar mai enervantă decât un notch tip lacrimă gen One Plus 6T. 
      De ce nu au devenit populare slide-urile și mecanismele motorizate pentru camera frontală? Oppo, Xiaomi și o mână de producători au încercat asta dar nu prea am văzut să fie așa populare. 
      Eu folosesc mult telefonul pentru video, probabil și voi. Un notch, gaură, etc m-ar distrage, enerva, etc. E ciudat, pare ceva nefinisat, ceva pus acolo de urgență, din lipsă de altceva mai bun. 
      Voi cât de des folosiți camera frontală să suportați găuri în display, decupături, etc? Eu unul fac 2-3 selfie-uri pe săptămână și maxim un apel video pe WhatsApp. 
      Folosesc un LG G6 care nu are notch iar marginile în 2019 sunt undeva la nivel de midrange aș spune. Folosesc carcasa asta (https://www.amazon.co.uk/dp/B06XCY1JQM/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_OAbBCbFCCA9JN) deci clar și cu margini mai mici nu aș vedea mari diferențe. 
      Stiu că e un topic cu frustrări cu titlu de topic de poll dar sunt singurul care dacă ar fi să-și aleagă un telefon acum preferă să aleagă un S9 de exemplu sau să mai aștepte? Consider un moment de experimente anul acesta și aș prefera să stau pe bară cu achizițiile. 
    • By Ovidiu Cretu (OviOne)
      Salutare,
      Am urmarit un pic forumul si as dori sa primesc si eu niste sfaturi de la colegii forumisti.
      Doresc sa cumpar un telefon performant cu urmatoarele cerinte in minte: buget 2500 RON; doar Android, pe cat se poate un flagship, va fi folosit in filme, jocuri gen PUBG, youtube si altele uzuale: chat, facebook etc.
      Am restrans optiunile la urmatoarele firme si modele:
      1- Oneplus 6 de pe site-ul lor, varianta 8Gb RAM/128GB stocare
      2- LG V30 
      3- Xiaomi Mi 8 
      4- Samsung Galaxy S9 sigilat de pe un site de vanzari online, cu factura si garantie.
      5-Sony Xperia XZ2 compact. (am mai avut un Sony in trecut si am fost super multumit; in plus nu imi plac telefoanele foarte mari, cu toate ca asta e trendul)
      Multumesc in avans pentru sugestii.

• By andyground
      Vand Samsung S5 mini black - liber de rețea
      - specificațiile se găsesc pe internet;
      - prezintă urme de uzură normele (a se vedea pozele);
      - are folie aplicată;
      - are cutia originală cu toate accesoriile (cablu de date, căști și cărți).
      Pret - 350 lei
      Predare personala in Targu-Jiu, iar prin curierat se mai adauga transportul.

• By Smooth1c
      ne normal ca atunci cand te uiti la ecranul telefonului din anumite unghiuri, marginile sa prinda o umbra albastra? multi am vazut ca unii au problema asta cu pixel 2xl, nu cu s8. se poate rezolva?
    • By Szilárd Ervin Szőgyenyi
      După failul numit Note 7 din 2016, Samsung Galaxy Note 8 e probabil cel mai așteptat telefon din 2017 (o arată și niște statistici ale noastre)!
      Deschid acest topic pentru cei care vor să urmărească și să discute pe acest subiect în vederea unei posibile achiziții.
      Feel free!

• Who's Online (See full list)

There are no registered users currently online

• Create New...

Important Information

Terms of Use