Clicky

Jump to content
Innoxius

Cum va securizati lockscreen-ul Android ?

20 members have voted

1. 1. Cum va securizati lockscreen-ul Android ?

• PIN
    • Parola
    • Face Unlock
    • Pattern
    • Optiune specifica (Knock Code, Trusted BT etc.)
    • Solutie third-party
      0
    • Nimic

Recommended Posts

Cand imi luam tableta la liceu aveam datele mereu active , antivirus AVG , GPS activat . Daca cineva greseste parola ii face poza si mi-o trimite pe mail + ca am gps activat si o pot detecta , dar in vacanta nu folosesc toate astea si nici la liceu nu cred c-o mai iau ca-mi iau telefon .

Trimis de pe tableta .

Cine Dumnezo se filmeaza cand se .....?

Nu neeaparat sa se filmeze ...dar eu i-am dat tableta unei fete la scoala si s-a uitat la poze...aveam atat poze cu ea , cat si cu alte fete . Cand mi-a dat tableta nu mi-a zis nimic , dar era fix in galerie unde aveam pozele :| .

Trimis de pe tableta .

Vad ca multi nu folosesc parole/coduri . Daca-mi iau G2 sigur voi folosii knock code pentru ca e ceva nou , ce nu vezi la toate telefoanele .

Trimis de pe tableta .

Off:

Stiu Gabii , nu stiu ce a fost in mintea mea . Am fost la emag am pus un knock code de mult , inainte sa-mi iau htc si mi s-a parut super , dar am zis ca e mai frumos htc . Dar cand vezi ca bateria tine 4 ore SoP , se incalzeste la 50 de grade (nu poti tine mana pe el)... Sigur daca tineam htc-ul fara husa acum era spart pentru ca aluneca rau din mana cand se incalzeste . Faptul ca l-am gasit la pret bun si cu garantie m-a determinat sa-l iau . 1 200 lei nou , am investit 100 lei in husa si acum l-am vandut cu 1 250 fara husa .

Trimis de pe tableta .

Edited by Scootch98

Eu folosesc blocare geo strategică. Am o aplicație pe bani care vede la ce rețea e conectat telefonul și/sau unde se află din punct de vedere geografic. Dacă e în rețeaua "de casă" e deblocat, dacă nu... Pattern.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Andrei :) ai bani pentru satelit propriu?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Edited by Kali

Andrei, daca te intereseaza o aplicatie ca asta sunt convins ca gasesti si free sau cu one-time payment. Nu-mi plac de nicio culoare aplicatiile cu abonament anual.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Andrei :) ai bani pentru satelit propriu?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Sunt roman, ma descurc.  :))

yja2a8e8.jpg

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Multam! M-as fi gandit ca la acea data primesc 3kg de cartofi daca nu imi scriai mare "bani".

Andrei, daca te intereseaza o aplicatie ca asta sunt convins ca gasesti si free sau cu one-time payment. Nu-mi plac de nicio culoare aplicatiile cu abonament anual.

Sunt sigur ca are o varianta trial si pot sa-mi fac o parere despre aplicatie. E aiurea ca nu am card si nu pot cumpara aplicatiile ca la ce preturi au, n-ar fi bai. Sunt dispus sa dau 10-15 lei pe un programel din asta, problema e ca nu am cum face plata. 

Nu esti major? Fa-ti un card de debit pe care pui bani cand vrei. Iar imi aduc aminte de serviciile Google care nu exista la noi si ma enervez. Fie plata la factura sau cu credit din cartela, fie PayPal, fie Google Gift Cards. Ar fi fost utile pentru multa lume.

Asta cu plata la factura sau din credit chiar nu o inteleg. Cred ca-s calici si nu vor sa dea si operatorului. Cei de la Nokia chiar au facut un studiu si au aratat ca daca i se ofera astfel de plati, omul e mai dispus sa plateasca decat cu cardul. Chestie de psihologie. Si au dreptate, cumparaturile mele la Nokia sunt de aproape 10 ori mai mari decat la Google.

Exista metoda asta, dar nu pentru Romania. Au parteneriat cu diversi operatori, chiar si cu Vodafone, dar in alte tari.

Incep sa cred ca ii impiedica si birocratia asta de rahat de la noi. Zicem noi ca nu vor ei, dar mi-e ca cine stie ce conditii le impun autoritatile de la noi, de le ia o vesnicie sa aduca si la noi anumite servicii.

@Calin Mihai si eu folosesc metoda asta cateodata😂😂. Dar daca nu esti langa cel ce pune mana pe telefon tau?