Clicky

Jump to content
Andy Gamming

Telefon pana in 1500 lei buget

Recommended Posts

Nu sunt atat de umflate. De ce sa nu cumperi direct unul de la resigilate? Treci peste testul de o saptamana. Gandit-va ca tot noi pierdem, pentru ca eMag va mai mari preturile putin sau le va tine mari mai mult timp daca se ajunge la a returna un telefon pentru a-l cumpara de la resigilate mai ieftin.

N-am de gand sa fac asa ceva vreodata, ideea e ca nu costa 1900 lei cum spunea un utilizator mai sus. Se pare ca cel ca initiat topicul a si uitat de el, propunem degeaba...

Ieri a deschis thread-ul,ia-l usor,poate intra o data la cateva zile deoarece nu are timp..

Ai cam ramas in urma cu preturile : http://www.oktal.ro/telefon-mobil/lg/g2-32gb-lte-black-o111038.html?utm_source=price-ro

Si in banii astia G2 sau Nexus 5 e cea mai inteleapta alegere, eu as merge pe G2. Note 2 nu are loc aici...

Cand m-am uitat era 1 900 la emag . Degeaba te bucuri pentru 200 lei ...daca garantia nu e buna si ai vreo problema , dai mult mai mult sa-l repari.

De ce nu încerci un Note 3 second. eu mi-am luat la vremea lui note 2 de pe okazii (îmi place ca vânzătorii au calificative /review-uri) și era impecabil și merge brici și azi

Cand m-am uitat era 1 900 la emag . Degeaba te bucuri pentru 200 lei ...daca garantia nu e buna si ai vreo problema , dai mult mai mult sa-l repari.

Pai 1750 lei e la eMag, si de pe Oktal mi-am luat laptop, am garantia originala . Am incredere pentru ca un coleg a avut o problema cu un laptop luat de la ei si nu au existat discutii aiurea, i-a dat un Delll cu 100 lei mai scump , si ti-am zis,garantia originala, si eu eram sceptic , noroc cu colegu', pentru ca era mai ieftin cu 200 lei decat la Altex in oferta, si cu 500 mai ieftin decat la eMag :)))

La 1500 de lei eu zic ca găsește un note 3 second. Dar trebuie luat de la vreun cunoscut, ca sa îl ajute cu garanția în caz de nevoie. Și e mult mai smecher decât g2.

Cu 1gb de ram si un stylus

Din 2gb ram, 800mb ii am tot timplul liberi, inca un gb de ram in plus nu ajuta cu nimic

Daca ar învata sa optimizeze sistemul mai bine , nu am avea nevoie de mai mult de 2 gb ram si un procesor quad pe un telefon in urmatorii 5 ani ca sa jucam toate jocurile noi .Dar recunosc , e greu sa optimizezi un joc/aplicatie pentru 100 000 de modele diferite + ca flagshipurile de anul asta vor fi uitate peste 2 ani , nu vor mai primii update-uri , aplicatiile nu le mai optimizeaza . Doar ios-ul si poate in viitor windowsul si tizen-ul(daca samsung se va hotarî sa faca asta) vor fi optimizate mai bine .

Trimis de pe tableta .

Edited by Scootch98

Guest Deio

Se inchide. Ati dat-o pe aratura iar OP nu a postat nimic de atunci.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Who's Online (See full list)

There are no registered users currently online

• Create New...

Important Information

Terms of Use