Clicky

Jump to content

Recommended Posts

O fi de la MS sau de la Nokia ?

Nokia Lumia 530 goes official with dual-SIM version in tow

Stim ca "less is more", dar nici chiar asa. Logica cumparatorului este ca 530, fiind mai mare decat 520, ar trebui ca specificatiile Lumia 530 sa fie mai mari, daca nu toate, macar 2 - 3 acolo, sa ia ochii. Dar in nici un caz mai mici. Mi-e groaza sa ma gandesc cum va arata Lumia 940  :D

Am văzut astazi o postare despre 530 de la poketnow ,și sincer eu ca utilizator de 520 nu aș upgrada la 530 deoarece nu am de ce să o fac  ,dacă am să o fac, o să fie   630.

În cazul ăsta mă bucur că am ales 630 și nu l-am așteptat pe 530 cum voiam să fac. Ecranul Clearblack, înregistrare la 720p... Măcar asta ar fi trebuit să împrumute de la 630.

În cazul ăsta mă bucur că am ales 630 și nu l-am așteptat pe 530 cum voiam să fac. Ecranul Clearblack, înregistrare la 720p... Măcar asta ar fi trebuit să împrumute de la 630.

Aș lua 630 doar pentru Clear Black și pentru ecranul mai mare . 

Lumia 630 are CBD doar cu numele:

cbdtest.jpg

Lumia 920                                                    Lumia 630

sursa: http://allaboutwindowsphone.com/reviews/item/19842_Nokia_Lumia_630.php

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/19865_When_a_brand_name_survives_its.php

N-am chef de contraziceri, dar cel puțin pentru mine ecranul e foarte OK. Dacă cu vechiul smart la luminozitate maximă mă chinuiam să văd ecranul cu Lumia n-am probleme la luminozitate medie.

Și nu poți să compari un low-end cu un flagship.

Și nu poți să compari un low-end cu un flagship.

Uite că pot :P

Atât timp cât Microsoft pretinde că are CBD, înseamnă că ar trebui să se și comporte ca un CBD, chiar dacă e un device low-end.

Dacă tu ești mulțumit de el, mă bucur pentru tine!

Pentru că hardware. Exact asta voiam să spun. Ambele au iOS7, dar funcționează diferit pentru că au alt hardware. Camerele cu lentile de aceeași marcă scot poze diferite pentru că au alt hardware, toate astea în funcție de clasa din care fac parte. De ce ar trebui MS să pună exact aceleași ecrane de la low la high end?

E o îmbunătățire față de 520 care n-are CBD și e de-ajuns pentru un low end.

Edited by deiuma

@deiuma e irelevant sa folosesti comparatia dintre iOS 7 de pe iPhone 4 cu iPhone 5s si CBD Lumia 630 cu 930, e total alta discutie, cam bati campii baiete.e ca si cum ai compara 2 motoare de pe masini diferite cu 2 faruri de pe masini diferite.

Ușor, ușor. De-acum eu mă retrag din discuție, iar dacă un moderator îmi consideră postările total off-topic, îl rog să le șteargă.

Peace. :)

Dupa parerea mea acest telefon este o dezamagire totala.Au tăiat din toate și au adăugat doar procesor quad, prețul rămâne aceleași. Daaa...aș fi plătit 600 lei pentru același ecran, același procesor, 1 gb ram,camera de pe 520,led flash,0.3 mp sec,baterie de 2000 mAh,in rest totul ca la 520.Merita 150 de lei in plus.Dar asa nu as da mai mult de 400 lei pe el.Nu merita.

@inenny

Usor cu batutul campiilor patriei ;) Aici ne legam de idei, nu de persoane.

NU asta am vrut sa exprim, de aceea i-am si dat like postului cu "Peace".

Cat despre 530 mi se pare mai urat decat 520, aceeasi poveste si la 930 fata de 925, cam tot ce a lansat nokia de curand e cam gros si cam greu, nu in ultimul rand, cam scump....

deiuma de ce nu mai vrei sa postezi in topicul asta?

Ai dreptate cand spui marketing, zic asta pentru ca nu vad pe cineva sa cumpere un telefon de 100 euro si sa ia un card de memorie in valoare de 80 euro, sau 60 lei pe un capac de spate,chiar inutil... Mai bine punea un blitz.

Edited by inenny

Cei de la Microsoft sunt proști? Adică memorie mai puțină decât 520, ecran de calitate inferioară față de 520, doar un amărât de quad-core. Acum partea dureroasă, ne consideră pe noi, proști? Nokia reușise să facă un model destul de atrăgător la 100 de euro prin 520, acum vin proștii ăștia și strică tot.

. Acum partea dureroasă, ne consideră pe noi, proști?

Îs deștepți aia, sunt multe persoane care nu se pricep și când vad un telefon măricel le vine ciclul. Edited by Sebi

Aveți dreptate, dar cu marketingul ăsta o să agațe câțiva care nu se pricep sau care vor ceva mai fluid decât un Android low-end. :)