Clicky

Jump to content
Sebi

Alternativa aplicatie facebook

Recommended Posts

Ok,ma bucur ca te-am "ajutat" sa zic asa,dar eu intrebam daca e ok aplicatia..adica nu "culege" informatiile noastre?Gen contul de facebook...

Am folosit si eu aceasta aplicatie dar sincer nu prea m-a impresionat. E destul de ok ca si idee dar nu m-a tinut mai mult de doua zile in telefon. Pentru a contracara aplicatia facebook pentru android ( cu toate problemele ei) am folosit bookmarkul browserului si a fost mai mult decat ok pentru nevoile mele. Recomand tuturor :D

Inainte foloseam si eu browserul dar incepea sa ma enerveze ca nu puteam da cu dej'tu de la dreapta la stanga... Mersi,o sa incerc sa ma reacomodez. 😪

Bine no,dar nu se fura conturile daca folosim alta aplicatie decat cea oficiala?

Autentificarea se face altfel decat crezi. Gandeste-te ca toate aplicatiile care folosesc alte conturi (de exemplu sa te autentifici pe acest forum cu contul Facebook sau sa-ti citesti fisierele Dropbox dintr-un file manager pe Android) sunt in aceeasi situatie. Aplicatia doar cere autentificare de la Facebook si Facebook este cel care iti cere tie credentiale si acceptul tau ca acea aplicatie sa aibe acces la contul tau de Facebook. Ia du-te in Facebook si vezi la Settings - Apps si vei vedea o lista de genul:

fb.jpg

unde sunt toate aplicatiile carora tu le-ai dat voi sa se conecteze la contul tau FB

Ok, deci îs liber să o instalez, mersi de explicație. 😊

Deși cred ca rămân la browser, m-a convins ionutzvip.