Clicky

Jump to content
danydevyto3

Schimbare player video implicit pentru video-uri pe web (DailyMotion)

Recommended Posts

De ce nu pot deschide filmele sincronizate cu alt player (ex.mx player)decat cu cel implicit?

In ce format is sincronizate?

E posibil sa fie criptate?

Din cate stiu mx player e exact ca bs player pe pc , adica poti adauga subtitrare , schimbi culoarea subtitrarii etc. Sa inteleg ca tu nu poti deschide filmele cu mx player . Incearca sa descarci toate codecurile mx player de pe play si intra in mx player . Daca ai filmele pe memoria deviceului sau pe card , ar trebui sa apara folderul in care le-ai pus .

Pai e simplu. Player-ul din sistem e cel implicit. Trebuie sa intri la Apps si sa apesi pe "Clear defaults". Cauta aplicatia aia si fa asa. Poti sa cauti si MX Player si sa-l setezi ca player implicit tot in Apps.

O sa schimb si numele topicului, pentru ca induce lumea in eroare.

Am incercat si nu merge.probabil ca dailymotion sincronizeaza filmele in alt format decat cel .mp4 si de aceea nu le deschide. Si totusi ma gandesc ca mxplayer are foarte multe codecuri si n-ar avea cum sa nu le deschida si plus ca fisierul sincronizat ca fiind filmul mai are alaturi un fisier cu acelasi nume+_c de 1Kb.ce sa fie oare?

Tu incerci sa le deschizi direct de pe web? Din browser? Credeam ca sunt salvate cumva. Atunci problema e diferita si nu stiu cum se face (sau daca se poate face). Parca pe Evo 3D-ul meu ma intreba cu ce vreau sa deschid video-urile de pe net. Daca folosesti browser-ul implicit, incearca cu alt browser. Cele implicite nu stiu sa "vada" alte playere instalate.

Eu nu-mi dau seama ce intelegi tu prin filme sincronizate. Tu te uiti la ele din browser sau le ai descarcate in telefon?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Eu am sincronizat niste filme prin aplicatia Dailymotion pentru ca nu am net unde stau eu ca sa le vizionez offline.

Intrebarea mea era in felul urmator:filmele respective sincronizate de ce nu pot fi deschise si cu alte playere( ex mx player) ,nu numai cu playerul video din aplicatia Dailymotion?

Faceti si voi o proba si reveniti cu pareri.

Filme sincronizate in Dailymotion=filme salvate pe dispozitiv pentru a le putea viziona ulterior offline(fara net)

Cum le vezi? Incerci sa le deschizi din aplicatia DailyMotion? E normal sa le deschida cu ce stie el. Vezi unde le salveaza, du-te acolo cu un file manager si le poti deschide cu ce player video vrei tu. Aplicatia le salveaza de fapt pentru vizualizare offline. Eu as fi incercat sa le gasesc din prima prin telefon, nu sa incerc sa le deschid din aplicatia DailyMotion cu alt player, pentru ca nu e posibil.