Clicky

Jump to content
soare

Invitație Oneplus One DISPONIBILÄ‚

Recommended Posts

Mai e cinea pe aici doritor de OPO ? ideea e ca pe forum la opo in topicul dedicat romanilor , un user vrea sa dea contul cuiva care vrea sa cumpere , partea mai naspa e ca tipul are 2 invitati si trebuiesc cumparate 2 telefoane deci singura chesti ar fi sa fim 2 doritori si sa comande unul dintre noi ambele telefoane

Edited by fLu

Stiu, aleg un serviciu de forwarding. Cred ca cel recomandat de Erwin. Ti-am trimis PM

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Cine e in Germania? Feri sau mesersmith? Ca nu mai tin minte care din ei o arde prin Germania Poate ma ajuta cu livrarea, sa nu ma complic cu site-uri de forwarding. Observ ca toate serviciile de forwarding din Europa vorbesc de bunuri cumparate din Europa, dar nimic de bunuri livrate din Asia.

O sa caut azi pe net sa vedem ce solutie gasesc. Ideea e sa nu platesc taxe prea multe daca folosesc un serviciu de forwarding.

Cred ca e mai greu de comandat un telefon de pe site-ul oficial OnePlusOne, decat sa lansezi rachete pe Luna. PayPal nu accepta plata, daca adresa de livrare nu e in Romania. Presupun ca pentru asta trebuie sa le multumesc cioflingarilor care au facut magarii prin PayPal.

Foarte multi de pe forumul opo au folosit ca serviciu de forwarding, http://www.mailboxde.com/ este gratis sa-ti faci cont si iti trimit toate datele pe mail cum ai facut contul fara sa-ti ceara taxe suplimentare. :D Uite aici niste explicatii date de un user de pe forumul OPO care a comandat printr-un serviciu de forwrding ( cel mentionat mai sus ) sper sa te ajute , explica si cum se face cu plata .

1. Iti trebuie un cont gratuit facut pe mailboxde.com
2.Un card care este activat pentru plati pe internet dar nu este legat la nici un cont de paypal .
3.O adresa de email care la randul ei nu este legata la nici un cont de paypal.
4.Intri pe http://oneplus.net/de si faci comanda completand la shipping address cu adresa primita de la mailboxde .Eu am completat mai devreme si am trimis un mail la mailboxde sa imi spuna daca ii bine asa si mi-au confirmat ca ii bine.

Shipping address:
Gogu Castravete
Mailboxde.com , Gogu Castravete, ID 111134
Äussere Weberstr. 57
Zittau, Sachsen, 02763
Germany
T: 407xxxxxxxx

Billing address:
Gogu Castravete
Mailboxde.com , Gogu Castravete, ID 111134
Äussere Weberstr. 57
Zittau, Sachsen, 02763
Romania
T: 407xxxxxxxx

5.Activezi butonul de plata dupa care te redirectioneaza spre paypal.
6.Acolo nu alegi sa platesti prin intermediul unui cont de paypal existent ci alegi optiunea de a plati cu ajutorul unui card .
7.Completezi formularul cu datele cardului la tara treci Germania si pui adresa de email ( cea de la punctul 3)
8.Vezi ca o sa scrie in germana pe situl de la paypal pentru ca iti face direct contul pe Germania (daca folosesti ca si browser Google Chrome poti pune sa iti traduca direct in romana daca nu folosesti Google translate)
9.Dupa ce ii facut contul de la setarile contului poti schimba limba din germana in engleza.

Edited by fLu

OPO accepta doar plata procesata prin PayPal. Cum cardul meu e deja atasat la un cont PayPal de Romania, nu vor sa proceseze plata pentru livrare in Germania. Exista optiune sa platesti direct cu cardul, dar tot PayPal proceseaza si presupun ca ajung la acelasi rezultat. Cred ca voi testa cu cardul sotiei, care nu e atasat la niciun cont PayPal. Am trimis-o la banca sa-si depuna bani pe card O sa fie ca in filmele cu Stan si Bran. Comanda data de pe contul altei persoane, cu plata telefonului de pe cardul sotiei, plata din Germania in Romania de pe cardul meu. Daca reusesc, sper sa si ajunga telefonul

P.S. Mailboxde.com incerc sa folosesc si eu, dar PayPal ma freaca la melodie.

Ma dau batut in fata sistemului. F..k you PayPal & OPO. N-am reusit nici cu cardul sotiei. Le urez celor de la OPO sa dea faliment cat mai repede

Trebuie sa fie o varianta sa mearga, incerca sa faci un cont nou de PayPal cu adresa din Germania, o pui pe aia de la mailboxde la cont sau sa platesti fara PayPal chiar nu stiu ce sa mai zic altceva.

Cardul meu e verificat, dar nu accepta PayPal plata daca adresa de livrare e Germania, iar contul facut pe PayPal.de cu cardul sotiei nu merge folosit pentru ca datele cardurilor romanesti nu se potrivesc cu datele cardurilor germane. Nu merge cu adresa de Germania si date de card romanesc. In concluzie, 2 companii de rahat. Sa platesti fara PayPal nu merge, iti fac ei cont automat indiferent de metoda de plata aleasa.

Pai nu merge, ca la verificare le da cu virgula, te miros ca esti roman. Nu stiu cum a reusit cel care a postat tutorialul ala sa-si faca PayPal cu adresa de Germania si card din banca romaneasca. Oricum, la ce draci mi-am facut azi, nici daca vine CEO-ul OPO in genunchi sa-mi dea un telefon gratis, n-as mai vrea.