Clicky

Jump to content
soare

Ce telefon să-mi cumpăr ?

Recommended Posts

Vreau sa-mi schimb actualul telefon, un Galaxy S3 de care am fost multumit dar simt nevoia sa trec la un telefon mai bun.

Nu pot sa ma hotarasc intre :

- LG G2 Alb 32GB - 1250 RON

- Note 3 Alb - 1500 RON

- Oneplus One 64GB - 1400 RON (dar trebuie sa mai astept)

Voi ce-mi recomandati dintre astea? Sau imi recomandati un alt telefon ?

Guest Deio

Ma gandesc ca sunt preturi SH :P Nu ar fi indicat sa le iei de la faimosii "pune-orice-nume-GSM.ro", garantia la ei e pana la usa.

LG G2 are suport bun daca vrei ROM-uri custom, e inca "uman" la dimensiuni de 5.1" ecran.

Note 3 are avantajul S-Pen si ecran AMOLED mai mare de 5.7". Baterie ceva mai mare si RAM mai mult. Dezavantaj, KNOX. Vrei ROM custom, nu poti.

OnePlus, nu stiu ce sa zic. In principiu nu ar fi un telefon rau si la banii aia primesti 64GB. Dezavantaj o fi tot garantia. Macar ii pui ROM custom :P

Guest Deio

Plateste la fel de mult. Deductia TVA se face altfel decat credeti :P Stiu ca multi gandesc asa, fara TVA, dar se plateste si ala pana la urma :))

Mai mult, garantia pe firma este de doar 12 luni, asa ca pierzi, in loc sa castigi.

Nimic nu se pierde, totul se transforma.

E adevărat ca pe g2 ai ditamai suportul pe xda, dar diferența aia de 1 gb ram se va simți în viitor. Cat de des îți schimbi telefonul?

Edited by Sebi

Guest Deio

OP, eu zic sa mai astepti. Daca dispui acum de un buget pana in 1500-1600, pune-i deoparte, adauga daca poti si in septembrie-octombrie vei avea o suma draguta :)

Atunci, perioada e propice pentru cumparat telefoane, toti se inghesuie sa "numere bobocii" si apar asa-zisele promotii, adica reduceri de adaos. Ca sa se scape de stocuri nedorite.

De altfel, e perioada cand se lanseaza terminale noi. Q3 (quarter 3 sau trimestrul 3) intotdeauna in lume e perioada de lansari si reinnoiri :D

Cat de des îți schimbi telefonul?

S3-ul îl am din luna ianuarie, în general cam odata pe an îmi schimb telefonul.

Misto afacere,sper sa nu fie un mini. ðŸ˜

Sa-l stapanesti bucuros! Ti pup. Muahh 😘

cum sa fie man mini ... acum o sa caut cum sa fac root :D

nu se vede foarte clar poza

post-12578-0-85424600-1406231291_thumb.jpg

Cand am facut eu root, daca aveai 4.2 faceai root cu ioroot10, daca aveai 4.4.2 faceai cu ioroot25. Chiar am facut prima data cu ioroot10 si nu a root-at telefonul pana ce nu am facut cu ioroot25

Eu am un Nokia lumia 800 de care nu prea am fost mulțumit , dar acum doresc un telefon nou , iar variantele mele ar fi :

-LG G2 mini

-HTC ONE mini

-Samsung Galaxy Note 1

-Huawei Acend P6

-Nokia lumia 1320

-Nokia lumia 1020

Ce imi puteti recomanda.Ma intereseaza strict din punct de vedere al performantei

G2 mini, One mini, lumia 1320 si Ascend P6. Alege ce.ti vrea sufletul. Eu as merge pe One mini