Clicky

Jump to content
vladmihail

Cat spatiu de stocare in cloud avem?

Recommended Posts

Azi e moca prin AppGratis aplicatia Cloudgoo, care iti reuneste mai multe servicii de cloud intr-o singura aplicatie. Mi se pare foarte buna la prima vedere.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.winit.hyperlink.goo

post-23-1408869297_thumb.jpg

post-23-1408869297_thumb.jpg

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

post-23-14088693137_thumb.jpg

Cam atat spatiu am acum. Oricum nu sunt fan cloud, dar imi mai tin diverse backup-uri de la aplicatii in cloud, in caz ca se buleste cardul sd.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

post-23-141449130441_thumb.png

Azi m-a sunat un client sa-mi multumeasca pentru faptul ca l-am convins sa treaca pe Cloud. Clientul meu are la randul lui alti clienti. Unul, român adevarat, il aburea de aproape un an cu o factura de peste 1.000 de euro. Ca nu are, ca nu acum, ca maine ii intra niste bani, chestii normale in Romania. Nici plati partiale, nimic. Si se duce la neamuri in Cluj, chiar orasul unde era clientul lui. Intr-o doara, il mai suna. "Vai, domnule X, tocmai am vrut sa va platesc factura, am toti banii, dar nu mai gasim factura in contabilitate. Nu vreti dvs. sa ne-o mai trimiteti ?". "Da, nici o problema". Intra omul pe net, isi descarca factura pe telefon (ca atat avea la el), ii roaga pe cei la care statea sa si-o listeze si in mai putin de o ora e la aia la sediu. Patronul de acolo sa pice jos, el se astepta sa i-o trimita prin Posta, in plic, din Timisoara. N-a avut ce face si i-a platit-o.

Am 53 de gb pe Dropbox dintre care 50 primiți cadou de la Samsung care expiră undeva la sfârșitul anului viitor. Folosesc doar 16 mb... Niște cv-uri, copie de rezervă a agendei telefonice și o poză cu mine. :))

Mai am 1 tb pe flickr unde am absolut toate fotografiile dar în viitor plănuiesc să le mut pe un hdd pentru că n-aș vrea să le pierd.

Tocmai ce am primit mail de la Dropbox, ca imi dau moca 1 GB spatiu daca testez aplicatia Mailbox de la ei. Instalat, primit 1GB, dezinstalat. Presupun ca trebuie sa aveti contul facut pe gmail, am vazut ca nu suporta alte mailuri Mailbox, in afara de gmail si icloud. Sper ca spatiul primit sa fie permanent.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

post-23-142175892854_thumb.png

@Sp1tfire, intri pe site-ul Dropbox în varianta desktop și prin panoul de control pe undeva ai tot spațiul câștigat, plătit, etc și data de valabilitate.

post-13813-0-50293900-1421774039_thumb.png

Marius?

;)

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Nu ai știut?

Rusinica........

Sent from my LG G3.