Clicky

Jump to content

Cat spatiu de stocare in cloud avem?

Recommended Posts

Intr-adevar Dropbox-ul din punct de vedere al functionarii si usurintei de utilizare este cel mai bun. Nu am intalnit nicio restrictie de cand il fosesc insa spatiul free oferit este destul de modest. Folosesc de un an si am 11Gb. De curand am descoperit Jottacloud care este mai generos ca spatiu si servicii oferite. Singura neplacere este ca deocamdata nu poti face streaming media.

• Replies 259
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Iar in urma-i, din tufisuri, De prin tainice-ascunzisuri, Se ivesc pe jumatate, Pasarele ciufulite, Alarmate Si-ngrozite: -Cine-i?...Ce-i?...Ce-a fost pe-aici?... Ciripesc cu glasuri mic

Eu nu mai inteleg nimic. Corectati-ma daca gresesc.   De doua zile incerci sa ne arati pe aici cat de prosti suntem, ca desi le-a mers aproape tuturor celor care au incercat, daca nu-ti merge tie,

Pai da, daca ne-a trebuit NATO si UE. Ce ne dau aia ? Niste amarati de GB. Vedeti acum cine ne sunt prietenii ?

Posted Images

Pai teoretic sunt forever,doar ca dupa doi ani....nu mai pot urca nimic :(

Dar daca imi iau in continuare Samsung...probabil voi beneficia in continuare de bunatatea celor de la DropBox.

Mai am conturi si la Box,Drive,Jotta,SkyDrive

La dropbox am avut o "oferta" la un mod la un custom rom, htc parca dar dupa un an sau doi au disparut acei gb. Banuiesc ca aceste oferte sunt pe perioade limitate de un an sau doi.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta

Din cate stiu, e asa: dupa cei doi ani nu-ti reduce spatiul, poti accesa tot ce ai urcat, dar nu mai poti adauga. Pentru a putea urca ceva, trebuie sa stergi fisiere pana scazi sub valoarea spatiului detinut inainte de oferta.

• 6 months later...

Utilizez mediafire, au gratuit 50 gb , ocupati in 3 ani de utilizare abia ~ 25 gb , sunt ok si nu au cerut nimic de'a lungul timpului, am limitare doar la marimea fisierului la 200 mb, dar se rezolva simplu prin multi'archive ;)

Sent from my ME173X using Tapatalk 2

Am avut un ftp privat pe un port usb direct in router, teoretic il pot restabili oricand va fi nevoie, am mai avut un vs/d/ftp pe un egreat egr1 .... se pot face daca e musai...voi mai face in viitor pe un Nas home made...

Sent from my S500 using Tapatalk 2