Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut , redeschid acest topic fiindca se apropie "sezonul telefoanelor" si vreau sa fiu lamurit cu o chestie.

E mai rentabil sa-mi cumpar de exemplu iph 5s sau g3 care au pretul asemanator? Pun aceasta intrebare sa stiu cat s-ar merita sa dau o galeata de bani pe iPhone 6 sau pe un note 4 , n6 etc.

Daca se adevereste ecranul de 6 inch pe Nexus X sper sa puna si un stylus , va fi un note 4 killer . Nu ma atrage un display atat de mare , daca tot ii schimba numele de la Nexus 6 la Nexus X pot pune o diagonala de 5.5 maxim ...

Daca se adevereste ecranul de 6 inch pe Nexus X sper sa puna si un stylus , va fi un note 4 killer . Nu ma atrage un display atat de mare , daca tot ii schimba numele de la Nexus 6 la Nexus X pot pune o diagonala de 5.5 maxim ...

Nu-i pun ei card SD, cum sa-i puna stylus ;)

Am spus ca la ecranul ala mergea. Nu inteleg de ce nu se fac flagship-uri cu stylus...LG G3 stylus mid-range , mai era unul de la Asus tot mid-range . Daca ar face un nexus cu stylus probabil samsung ar pierde multi cumparatori de note ...dar nu se va intampla .

Definesc noțiunea de Nexus cu ale mele cuvinte. Nexus=developer device=no bloatware=opusul lui samsung=android pur fără briz-brizuri=un device cu specificații cât mai bune la un preț cât mai MIC. Dacă ar pune stylus atunci ar crește prea mult prețul. Și legat de zvonurile alea vechi, legate de Nexus de 6 inch, sunt false. Acum o săptămână erau zvonuri care ziceau că N6 sau cum se va numi va avea ecran de 5.2 inch FHD, ceea ce este foarte probabil.

Definesc noțiunea de Nexus cu ale mele cuvinte. Nexus=developer device=no bloatware=opusul lui samsung=android pur fără briz-brizuri=un device cu specificații cât mai bune la un preț cât mai MIC. Dacă ar pune stylus atunci ar crește prea mult prețul. Și legat de zvonurile alea vechi, legate de Nexus de 6 inch, sunt false. Acum o săptămână erau zvonuri care ziceau că N6 sau cum se va numi va avea ecran de 5.2 inch FHD, ceea ce este foarte probabil.

Se pare că telefonul de 5.2 este Moto X.

Guest Deio

Care iPhone 6? :D

Daca va uitati acum prin online-uri, iPhone 5S inca e pana in 3000 lei. Visam frumos sa scada preturi la un telefon abia lansat?

Poate sa faca o reducere, dar cand dai sa il cumper, sa iti spuna ca nu il mai au. Hai ca deja sunt mega obisnuit cu Romania la acest aspect.

Mhm daca nu scade e nasol  :D

Se apropie timpul sa-mi cumpar un telefon nou si inca nu sunt hotarat , probabil ca cel mai mult ma intereseaza sa ma tina 2 ani fara sa apara lag sau chestii de genu si bateria/design/camera intr-o masura mai mica si ma gandesc la m8/ g3 / z2 / 5s si asi incerca chiar si lumia 930