Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut , tocmai mi-am spart Lg Optimus G intr-un hal maret si am nevoie de unul nou. Am zis sa merg tot pe Lg si preferam LG G2 , acuma am nevoie de parerile voastre fiindca am un buget de 1600-1700 lei .Asi dori ca telefonul sa nu fie samsung (note 3 singurul telefon care-mi place de la ei) si sa fie durabil ,sa ma tina bateria ,  sa fie rapid fiindca urasc lag-ul si preferabil (nu obligatoriu) sa aiba camerele fata/spate bunicele-bune.

Multumesc anticipat.

Guest Deio

LG G2 e o alegere buna. Baterie buna, camera buna, marime acceptabila la ecran.

Dacă zici ca urăști lag-ul, apai...g2 are lag(ca și g3). Eu as merge pe z2 (durabil, baterie f. buna, camera excelenta spre cea mai buna, construcție premium) sau Onem8(minus camera excepțională)

Guest Deio

Na, l-ati omorat acu :D

A mers tot ca uns si a trebuit sa ii ziceti si alte optiuni :P

Sony nu are aceeasi comunitate ca LG pe XDA, si oricum au un suport oficial lent. Posesorii de LG pot confirma ca au ROM-uri mult mai bune decat cele oficiale.

G2 doar cu numele,if you know what i mean 😂😂. In rest G3 rullz.

Da, am avut G2. Are ceva lag si face redraw la launcher, atunci cand iesi din anumite aplicatii. Asa, daca stai sa cauti nu stiu ce rom ca sa scapi de lag...precum la samsung, nu vad ce rost are?!. Oricum, cu orice custom rom vei area niste bugs. Ptr mine, un telefon trebuie sa mearga bine din momentul in care ii dai drumul prima oara.

Pe vremuri, cand iti luai Dacia 1300, mergeai intai sa o reglezi, sa-i strangi toate suruburile, sa-i faci usile sa se inchida si sa o antifonezi (asta si ca sa nu rugineasca pe la praguri). Si toti erau multumiti ca puteau face reparatii in fata blocului.

Cam asa-i si cu Androidele noastre: dai o caruta de bani si apoi ii strangi suruburile si il reglezi, sa mearga cum trebuie. Si suntem multumiti ca le putem face noi ;)

Poate te ajuta cumva,in legatura cu carcasele tari,posibil sa iti zgarie rau de tot spatele la telefon. Am vazut la cineva o carcasa foarte tare pe un note 2 si din cauza prafului care a intrat in ea i-a facut varza capacul din spate.(acum nu pot sa stiu daca el mai si scotea telefonul din ea sa o curete).