Clicky

Jump to content
Natalya

Resetare

Recommended Posts

Buna  :) Ieri am dat update la un joc si apoi nu mi s-a mai deschis. I-am sters cache-ul dar mai mult nu vreau sa fac la el deoarece stiu ca mi se sterg chestii la care am muncit  :angry: Deci m-am gandit sa-mi resetez telefonul (poata da Dumnezeu sa ma tina si bateria mai mult). Am in Setari optiunea Creati o copie de rezerva si resetati. Am bifate optiunile Copiere de rezerva setarile mele si Restabilire automata,imi afiseaza contul de gmail dar eu vreau sa stiu exact cum sta treaba..

Imi fac curaj si apas pe Resetare..si dupa???? Se stinge? Se restarteaza? Trebuie sa astept? Mi se restabileste totul ca la inceput? (jocuri,aplicatii,contacte,poze,video etc.) Trebuie sa intru pe gmail sa-mi downloadez copia? 

Sunt neajutorata  :rolleyes: Imi explica cineva mai ca pentru..prosti? :rolleyes:

PS. In principal ce vreau eu este SA NU MI SE INTAMPLE NIMIC LA JOCUL MEU MINUNAT!

O zi buna va doresc  :)

Imi pare rau dar nu ati ghicit  :) Oricum nu e niciun concurs..puteti sa va opriti din ghicit  :)

Si desi nu il joc pentru ca mi se par naspa jocurile de genul,cred totusi ca se scrie Candy Crush. 

Later edit: Nu ma joc nici chestii gen Sims sau mai stiu eu ce cu pisicute,melci etc. 

Edited by Natalya

Dacă tot scrii cu majuscule că este jocul tău minunat și ne faci pe toți curioși de ce nu poți să zici ce joc este ? Hai să vorbim totuși ca cele mai inteligente ființe bipede de pe această planetă, nu-i nimeni pe acest forum cu vreo malformație a creierului sau cu lipsă de materie cenușie și să stea cu gura deschisă de să-i curgă scuipatul până i se usucă pe bărbie astfel încât să nu-ți înțeleagă ție jocul minunat.

Știu că ești o persoană tanără și disperată după atenție, dar pe acest forum nu ne jucăm babilici, așa că zi jocul sau minte ceva că să trecem la următoarea etapă de comunicare.

Eu am intrebat destul de frumos altceva. Stiti ca sarcasmul si orice altceva care nu are legatura cu resetarea unui telefon se considera off-topic,nu? Nu ca ar fi ceva atat de grav. Off-topic sau raceala de primavara e cam aceeasi chestie. 

Bine ca exista mai multe form-uri disponibile  :) Bine ca am un Vodafone la 2 pasi de mine  :)  Daca vreau (si vreau) gasesc raspunsuri. Intamplarea face sa ma fi gandit ca poate gasesc aici ce am nevoie. 

Legat de fiintele bipede,voi tocmai mi-ati demonstrat ca oamenii nu sunt intotdeauna cele mai inteligente fiinte de pe aceasta planeta. Votez pentru canguri data viitoare. 

Iar daca pe acest forum nu ne jucam babilici ok. Demonstreaza-mi. Rapunde la intrebarea pentru care am petrecut 2 minute sa-mi fac cont. Plus 2 minute sa concep inrebarea. Si daca sunteti asa simpatici in continuare si imi raspundeti la intrebare,va zic si numele jocului (pe care 100% il jucati sau l-ati jucat candva).

Kisses ;)

Astea fiind zise si lamurite, sa trecem la treaba, nu inainte de :welcome:  (ca tot am muncit pe el)

Natalia, "setari" se refera la setarile Android, nu la setarile jocului sau nivelul la care ai ajuns. Pentru a salva jocul asa cum e el si al restaura, ai nevoie de aplicatii care necesita root (daca exista si fara root, rog colegii jucausi sa ma corecteze). Deci, ai root ?

PS apreciez ca nu te-ai lasat si ai fost bărbată :))

PS 2: ca sa nu crezi ca suntem un forum de androizi misogini: colegii probabil incercau sa afle jocul pentru a-ti da o solutie personalizata pentru acest joc.

Dacă jocul se conectează la Google games, eu am un astfel de joc, sau își salvează evoluția pe un server propriu, am și din ăsta atunci ești în siguranță. Dacă nu...

E extrem de multă muncă.

Åži implică root (de aici volumul de muncă) și apoi instalarea unor aplicații, efectuarea unor salvări de siguranță, șamd.

Mănânci cai?

Qashqai!

trimis dupe cealaNtă rachetă de Evo 3D

Nu  :( N-am root :angry:  Nici nu vreau.. Am auzit ca poti sa-ti faci telefonul praf (sau mai bine zic caramida) in timpul procesului. Si imi iubesc telefonul  :wub:

Si pentru ca primesc si eu ceva atentie mai cavalereasca va spun si numele jocului  :)

Subway Surf  :)  Nu ca-i tare joculetul ?  :P  Mor dupa el  :wub:

Bun. Rămâne să ne spui modelul telefonului... Toți ne iubim telefoanele. Eu am 3 HTC Evo 3D... ;)

Mănânci cai?

Qashqai!

trimis dupe cealaNtă rachetă de Evo 3D

Natalia, imi cer scuze pentru comportamentul ala de bufon pe care l-am avut, acum ca am aflat ca joci Subway Surf, imi poți da te rog numărul tău de telefon pe privat?

Și ca sa înțelegi, nimeni nu rade de nimeni aici, fiecare de joaca jocuri mai mult sau mai puțin idioate, înțelegi?! Noi suntem foarte pacifisti, ma rog, pacifisti.. suntem blânzi...

Pe cine păcălesc, suntem niște ființe bipede needucat și lipsite de respect.

Și ca sa fiu și eu on topic.. Nu ai cum sa salvezi progresul la jocul ala, dacă vrei, îți dau un hack, nu necesita mai nimic, doar numărul tău de telefon, și profilul de Facebook, bineînțeles.

Am vrut si eu sa-i spun de hack dar am crezut ca fata e pasionata si joaca fara . Am facut scor 1 300 000 si l-am dezinstalat .

Edited by Scootch98

Da no, ai uitat de fanfară. Pârârâm pâmpâm.

Edited by Sebi

Mulți din noi folosim o aplicație Tapatalk... Eu nu văd sub numele tău telefonul... Dovada e în captura de ecran...

Despre cai... Așa semnez eu mesajele trimise de pe HTC...

Cum aici, pe tabletă, am o altă semnătură.

Iar cea cu caii este de pe vremea cărnii de cal vândută ca și carne vită.

Mai am una...

"-Is it beef?

-Of horse! "

urahu9un.jpg

Trimis dupe racheta de G-Pad a soției.

numai swype pe toate dispozitivele

Are limba romana? Și dacă da, se descurca bine? Mai bine ca SwiftKey? Nu de alta dar măcar sa merite sa ii fac loc prin telefon, ca nu mai am memorie..

Bineînțeles că se descurcă în limba română.

După cum vezi îi dictezi și scrie în diacritice și cu semne de punctuație.

Dar din păcate nu pot să zic dacă functionează mai bine sau mai rău decât altă tastatură deoarece după cum am scris folosesc doar această tastatură.

yjazasyz.jpg

eju4u4y5.jpg

Edited by DTTR

Buna aia cu "Of horse"  :))

Si nu joc cu niciun hack  :) Nici nu mai stiu ce scor am.. :(  Dar nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva la un joc. La Google Play da. Nu la jocuri. Exact dupa ultimul update a inceput sa-mi faca figuri. 

Cand mi se intampla asta la Google Play dadeam "Dezinstalare actualizari". Si mergea struna. La Subway am doar optiunea de dezinstalare totala. 

Nu :( N-am root :angry: Nici nu vreau.. Am auzit ca poti sa-ti faci telefonul praf (sau mai bine zic caramida) in timpul procesului. Si imi iubesc telefonul :wub:

Si pentru ca primesc si eu ceva atentie mai cavalereasca va spun si numele jocului :)

Subway Surf :) Nu ca-i tare joculetul ? :P Mor dupa el :wub:

Probabilitatea sa îți strici telefonul în timpul procesului de rootare e extrem de mica. Dacă urmezi exact pașii nu are ce sa se întâmple. Rootul e cel mai simplu proces odată ce intri în latura asta a Androidului. La un moment dat ajungi ca atunci când îți iei un telefon imediat sa ii faci root.

Sunt și alte metode pentru backup, Custom recovery de exemplu. Nici nu aveți nevoie de root;).

Ideea e ca backup-ul fără root nu e 100% sigur. O metoda fără root e Helium by Koush(ClokworkMod).

Sent from my Nexus 5