Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salutare tuturor,cineva mi-a sugerat sa intru pe site-ul vostru deoarece m-ati putea ajuta sa aflu mai multe despre LG Optimus L9 II.Nu am reusit sa aflu foarte multe despre el,insa imi place foarte mult.Raportul pret/calitate este axcelent avand in vedere ca bugetul meu este de 1100lei :). Ma intereseaza cel mai mult cum se comporta pe partea de gaming si cat de buna este calitatea sunetului.Ce ma nemultumeste cel mai mult este ca nu are gorilla glass...Deci daca aveti sau macar ati testat acest telefon va rog spuneti-mi daca merita sau nu sau macar niste informatii referitoare la rezistenta/muzica/jocuri...camera nu ma intereseaza :)

Daca ai nevoie de un bibelou pe post de recipient pentru cartela .... nexus 5 e mai scump de 1300 lei. Ori iti iei Moto G 16GB si iti mai raman si bani, ori mai pui 180 lei si-ti iei Xiaomi Mi3 . exista si alte variante , dar astea par cele mai bune in suma mentionata de tine.

LG L9 III(lg l90) este 940 lei la Emg(iti dai seama ce retailer este).Are baterie mare,CGG 2,procesor quad-core,8 gb memorie,1gb ram,adreno 305 gpu,android kitkat,este bun pentru gaming.

Are 8 gb memorie, din aia 8 gb sunt liberi 4 gb. Asphalt are 1.5 gb, dead trigger 500 mb, injustice 1. 12 gb si s-a dus memoria :|. Ia-ti mai bine s3 ca ai 16 gb si procesor quad core(e drept, e mai vechi, dar rezista) .

Nu merge sa instalezi aplicatiile pe card, decat daca ii faci root si instalezi un apk care iti pacaleste telefonul sa creada ca e memorie interna. Te complici mult cu lg-ul. De ce nu vrei s3?

Daca nu a auzit el de Motorola sau Xiaomi nu inseamna ca sunt chinezarii. Si daca vrea sa stie, toate telefoanele sunt facute in "China"

Firma care a inventat telefonul mobil acum este o chinezărie noname :)) chinezării d-alea care costa 800 de lei și primesc Android L, nici S4 de la Sammy nu se știe dacă primește L. Apropo știai că Nokia mai face și altceva în afară de cauciucuri de bicicletă ?

Sunt ultimul care îți mai zice, L9 nu merită banii.

Acum nu trebuie să te oftici că am râs de tine puțin, așa e când ai până în 14 ani, de unde să știi de istoria firmelor, ceea ce ai zis tu este echivalentul la "ce e aia BMW ? Cu ce se mănâncă".

Și încă ceva, Huawei și Apple scot telefoanele din aceeași fabrică, Foxconn.

E ipad.. Pe toate produsele Apple scrie asta. Si nu numai, toate telefoanele sunt asamblate in China. Nokia stiu ca le fabrica in Finlanda si BlackBerry in Canada (sper ca n-am dat informatii proaste, daca am dat, corectați - ma)

Tari astia de la Apple. Deci nu-s in USA, sunt in California ? Un fel de "Logan, designed by Renault in Arges County" :)) 

@Cristian: nu te supara, dar tu ai inceput, cand cu Motorola

LE

Corect, Nokia le fabrica, nu le fabrică.

LE2

Si pana la urma, daca tu, Cristian, ai ales ceva si noi (unde ai fost trimis) iti spunem ca altceva, tot in banii aia, e mai bun, nu e bine ?