Clicky

Jump to content
Innoxius

Ce viteze de navigare prin operator mobil avem ?

Recommended Posts

habar nu am...o fi ramas ceva setari, ieri eram pe abonamentul de VF, dar am depasit cu 1,2€ si de ciuda am trecut pe RDS, trebe sa plec, deseara trimit din Satu Mare :P

inca un rezultat: http://www.speedtest.net/my-result/a/890467600

Sent for my Mototola XT1033 using Tapatalk 2

Pe laptop arata correct:

http://www.speedtest.net/my-result/3620357380

http://www.speedtest.net/my-result/3620360120

Am plecat ;)

post-12162-140517289533_thumb.jpg

post-12162-14051729067_thumb.jpg

post-12162-14051729179_thumb.jpg

Edited by reflavius

Nunta e ok, eu nu mai am chef de nunta, astept momentul cand trebuie sa scap de plic, si ma duc la nani, maine vizitez cateva rude ale sotiei, si apoi plec catre nord...

@Sebi, daca ai timp ne putem doar vedea pentru putina vreme, la Melody, in jur de 11:00 ?! O punem de o afacerea cu "busteni" :P

PS: Sa nu fiu off topic la greu :

http://www.speedtest.net/my-result/a/890926123

Sent for my Mototola XT1033 using Tapatalk 2

Edited by reflavius

Guest Deio

Daca initial gazul, acum nu internetul, maine cu aerul. M-am jucat Metro 2033 si Metro Last Light, reflecta peste 50% realitatea acolo. Si S.T.A.L.K.E.R, la fel :P

Eu cu EERDEESH am ca restul, ma astept sa treaca si ei pe ceva mai performant in curand. Daca nu ii cumpara pana la urma Vodafone, cum se zvonea.

Guest Deio

Aproape toti pun poze alandala fara sa le faca atasament si trebuie sa le reasez si sa le (re)atasez, pentru ca tu esti mai matur ca multi de aici, ma asteptam sa o faci fara sa mai intervin :)

e din Shakespeare :D (Si tu Brutus, fiul meu - Cezar cand era injunghiat de senatori)

Cum le ataseaza* tapatalk, asa si sunt, eu nu am ce sa le fac, sorry!

Sent from my iPad using Tapatalk

Guest Deio

Grrr, ai doua posibilitati in Tapatalk, ca "atachment" si ca "picture". Si eu foloseam Tapatalk, dar prefer browserul, e mai bun. Mai ales ca cel mai mult timp sunt pe Windows :P

Ca tot e in mare voga RDS-ul cu alea 5 GB + 100 MB, am refacut azi niste teste:

Calea Girocului, interior, bloc de beton

RDS, modem USB pus pe desktop, testat prin interfata Digi, teoretic 3G+, gratuit 5 GB nelimitat

RDS.jpg

VDF, in tableta Android, testat prin aplicatia Okla (server ales de aplicatie - cred ca daca alegeam eu un server mult mai apropiat castigam vizibil doar la Ping), teoretic 3G+, 19 euro pentru 18 GB nelimitat sau 1,0(5) euro / GB

VDF.jpg

A se observa si constanta (sau inconstanta) graficelor, precum si faptul ca la al patrulea test, RDS-ul a dat timeout.

Guest Deio

Asa functioneaza RDS de obicei :)) In zonele cu semnal foarte bun, pe iPad sa fie 3 linii, pot asculta radio online cu boxe atasate la tableta.

Altfel, cu o linie, se intrerupe si stream-ul e mic, de 128kbps, cu toate ca pun buffer mare la Tune In Radio. Am observat de multe ori ca semnalul nu e consistent, mereu sunt intreruperi, chiar si cu semnal bun.

Uneori paginile nu se incarca, banui problema de DNS dar naiba stie. Uneori sta si 50secunde, apoi pagina se incarca rapid, alteori functioneaza binisor.

Cu testele astea de mai sus, am ajuns si eu la "puternicul" 1MB/s, dar uneori doar :P Declaram zi de sarbatoare. Oricum rar imi trebuie si daca e gratis, ce sa mai comentez, nu? Asa ziceau pe site unii, ca sa tacem din gura, ca e "free"

La mine, gratuitatea asta e conexa unui abonament de 70 - 80 de lei pe luna. Dar sa tacem si sa ne luam de timisorenii din Suedia, sa ne varsam naduful pe ei, ca-s departe si n-au ce ne face :D

@samyjuanito

Pe viitor sa tii cont, te rog, de asta si asta

Guest Deio

Digimobil TM.

O fi sarbatoare azi? :D

Pentru ascultat radio e ok, nu e ok pt upload, da cine il face pe iPad? :P

image.jpg

post-13157-140573327395_thumb.jpg

Orange . Abonament de 20 de euro 5 gb net . Locatie Ploiesti(fix deasupra orange-shopului :) )

Ps. Fac hotspot cu tableta ca am ramas fara wireless momentan 😃 .