Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   07/26/2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
Innoxius

Ce viteze de navigare prin operator mobil avem ?

Recommended Posts

Azi când ieșeam de la servici mă pomenesc cu iconița 4G la telefon. Asta în ciuda faptului că eu sunt abonat Digi și din câte știu telefonul meu nu e compatibil cu banda lor de 4G. Telefonul meu e un Note 3 N9005. Atașez și o imagine cu vitezele atinse, slăbuțe ce-i drept. Ori Digi face ceva experimente nucleare, ori telefonul meu e obosit rău

84cb3aaec462eb435ea0e2e3de515ddd.jpg

Ba nu , Note 3 e compatibil de cand s-a lansat cu 4G-ul digi..a fost si in oferta lor..se vindea drept compatibil 4G si atunci si-au luat multi N3 pentru ca era o oferta destul de avantajoasa.

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Poate nu-l aveai activat..cine stie.

Important e ca ai.

Oricum e apa de ploaie 4G-ul digi.

Eu n-aveam 4G pe Nexus 5 , eram pe H+ si prindeam 15 mbps download..in zilele bune.

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Mi-am comparat azi telefonul cu un 7 Edge la viteza de navigare. L-am pus sa instaleze Speedtest și am testat prima data telefonul meu, apoi și al lui. Al meu arata 4G și al lui 4G+. Mare surpriza a fost însă rezultatul. 16 MB/s și pingul 18 pe al meu și 8 MB/s și pingul 21 pe al lui. Vitezele de upload erau comparabile, pe la 2 MB/s amândouă.

Trimis de pe al meu Sony Z2 D6503

Edited by pascaleandrei99

134bbea181b72b938f2bfe79bfd83e9d.jpg

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Digi 4G banda asta nouă.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

post-13157-147731181742_thumb.jpg

Ma enerveaza raaaau! Icter fac!

Am luat o cartela noua(cea din motorola) pe care a functionat din prima 4G-ul.. ERROR. Pe S7E am cartela "buna" pe care am toate conturile , inclusiv cel bancar si nu-mi functioneaza 4G-ul.

Am fost in magazin fizic(de doua ori) , am sunat de 4 ori la ei..

Am incercat..setari , mi-au dat nu stiu ce resetare din calculator...nu vrea sa mearga.

Stie cineva conditiile de schimbare a unei cartele? Nu e abonament..e cartela reincarcabila. Ma gandesc ca daca-mi dau o alta cartela ar fi ok..dar mi-e ca mi-o baga p-aia cu "cartelele se schimba doar daca treci pe abonament".

Sent from Arsenic S7 Edge

Ma enerveaza..diferenta e ENORMA.

Pe S7Edge pe 4G am avut viteza de 100 si ceva mbps..si acum sa am 1-2 mbps...

Apropo , inlocuirea cartelei a fost gratuita.

Si daca vreti sa va inlocuiti cartela reincarcabila , trebuie doar s-o inregistrati pe numele vostru in aplicatia My vodafone. E un fel de verificare ca e cartela ta si doresti s-o schimbi.

Sent from Arsenic S7 Edge

Feri, abonamentul tau are alta limitare de viteza decat ale noastre. Noi nu vom putea prinde niciodata vitezele alea, pentru ca noi n-avem 300 Mbps, ci doar 150 sau altii chiar mai putin.

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

Incearca testul cu un server Telekom Bucuresti. Eu vitezele astea bune le am cu server Vodafone Bucuresti.