Jump to content
Innoxius

Ce viteze de navigare prin operator mobil avem ?

Recommended Posts

Propun sa postam doar vitezele de pe mobile network, nu si cele de pe wifi - cum se scrie si in numele threadului.

Multumesc anticipat.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

1. Orange

2. N-am abonament. Sunt pe Orange Young si am optiunea cu 150mb pe luna si trafic nelimitat pe Facebook si Yahoo! Messenger si Mail

3. -

4. 3.43Mbps D/ 0.38Mbps U

5. In casa

6.

post-76-0-47032900-1338317614_thumb.png

post-76-0-08239000-1338317617_thumb.png

1. Vodafone

2. optiune de 1GB la 10 sau 11 euro, nu stiu exact cat costa

3. pana la 7,2 Mbs sustine Vodafone, peste 3 Mbs n-am avut niciodata nici daca ma suiam pe antenele Vodafone

4. DL - 2,30 Mbs / UP - 1,88 Mbs

5. In Bucuresti in locuri cu semnal full

In concluzie Vodafone sucks, in schimb wi-fi-ul de acasa cu net de RDS ruleaza.

post-23-0-55045200-1338318087_thumb.png

Edited by Sp1tfire

Eu am de la orange abonament voce si 500 MBpost-40-133832179555_thumb.pngpost-40-133832184426_thumb.png

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

RDS Digimobil iPad 3 sau "the new iPad" :

29:05.2012 23:18

Down = 7.16 Mbps Up = 0.32Mbps Ping 84ms Server Timisoara Phase Seven SRL

4.76 Mbps 0.34Mbps 89ms

5.90Mbps 0.34Mbps 98ms

Diginet are tendinte de a varia foarte mult.

Nu pot pune screenshot de pe iPad. Deh, Apple.

Galaxy Tab-ul 2 P5100 e in vizita la prieteni. Telefonul meu de 10". Dar rezultatul ar fi la fel

Update: Testat cu Vodafone : 8.9 Mbps Down, dar nu vrea sa faca testul de upload. Ciudat.

Sunt cel mai tare! Până acum...

Am prins o oferta la vodafone în 2010 cu net de 500mb gratis.

Ceea ce este surprinzător pentru mine este că în continuare nu plătesc nimic pentru acest serviciu.La banii ăștia nici nu mă interesează ce viteza am, dar nu mă plâng că nu ar merge bine!

Sent from my HTC Runnymede using Tapatalk 2

Cam slabute valorile de pe Vodafone, la download am viteze mai bune pe Cosmote. Si chiar ma gandeam sa trec pentru viteze mai bune pe Orange.. acum nu stiu ce sa mai fac. Imi cer scuze ca scriu fara sa postez si eu valorile, dar probabil pentru macar o luna voi trece pe Orange sa vad diferenta si voi posta atunci.

Orange stiicum sta? Comparativ cu Vodafone. Ca as dori sa trec de la Cosmote la Orange. Ma deranjeaza lipsa internetului si semnalului la metrou..

Pe Orange am facut eu testul...din casa cu semnal full , dar programul meu de test de pe WP nu are Romania, si posibil de asta un DL atat de mic, dar netul merge foarte bine nu ma pot plange de cum merge, doar ca ai putin trafic la banii pe care ii dai, observ ca la Vodafone au 1Gb trafic cu 11 euro, la Orange ai 500mb cu 10 euro

Marius vezi ca a introdus acum Orange o oferta cu vreo 12 euro ( iti alegi singur ce ai nevoie ) ai 1,5GB trafic, cu vreo 1500 si mesaje si 90 minute nationale. Poti incerca pe site-ul: http://www.nelimiteaza-te.ro/ si iti faci singur optiunea, parca e Orange young, dar poti face rost de CNP-ul unei persoane pana in 26 de ani. Imi cer scuze ca eu am inceput cu mesajele un pic off-topic.

Edited by Razvann

Nu e off-topic (daca i se permite initiatorului sa spuna asta). Ideea mea era nu doar de a ne lauda sau a injura, ci si de a oferi o imagine cat mai exacta a realitatii pentru cei care vor alt operator sau alt abonament. Sau sa se mute in alt oras :D

Am avut Cosmote, dar nu am salvat vitezele, dar eram destul de multumit, doar ca la metrou si in tara ma "enerva". Si cum am spus, am trecut pe Orange pe cartela si am activat acea optiune de pe nelimiteaza-te.ro prezentata si aici pe forum. Vitezele sunt foarte proaste...fata de Cosmote. A trebuie sa imi activez Orange Young inainte, deci e posibil sa tina cont si de asta viteza adica sa fie mai mica.

Am Download: in jur de 3500 kbps in toate testele si Upload: in jur de 300-350 kbps. Nu sunt viteze mici? Mie mi se par si mai ales la cum se incarca paginile aici, la tara fiind weeknd-ul asta m fost destul de multumit.

Acum nu stiu ce sa fac de luna viitoare:)), ori Cosmote fara semnal la metrou si la net si la convorbiri, ori Orange-ul asta cu viteze mici. Cum ma asteptam si cei de la Orange au recunoscut vitezele la cartela sunt pana la 3,6, la abonament pana la 7,2..

E o solutie, dar nu am cu cine vorbi :D conteaza si prietenii, cunostintele, rudele:d. De aceea la Orange as mai zice ok mai gasesc cativa..ca as fi incercat si Vodafone-ul. Ma dezamagit aici Orange.. ca face diferente intre cartele si abonamentele. Si mai ales ca nu platesc foarte putin..nici mult, dar nu e frog totusi ca sa mearga asa:)). Ma asteptam la mai mult.

In Timișoara, abonament Orange colibri special 5,5

Sent from my LT26i using Tapatalk 2

post-68-133965324562_thumb.jpg

Edited by samyjuanito

Nu stiu cine i-a certificat, dar eu cu extraoptiune de 1GB am o viteza demna de Somalia sau Burkina Fasso in locuri cu semnal full. Vodafone sucks

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Nu stiu cine i-a certificat, dar eu cu extraoptiune de 1GB am o viteza demna de Somalia sau Burkina Fasso in locuri cu semnal full. Vodafone sucks

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

scrie acolo cine i-a certificat. se poate sa fie si de la telefon. eu pe telefonul vechi aveam 3.5-4 Mbps la hsdpa si acum am 6-6,5 . la fel si la hsupa

Se pare ca vodafone nu are rival in internet-ul mobil.

d5e95502-8b03-4c7e.jpg

Toare serverele din Bucuresti(din speedtest) testate, locatia testarii: Bucuresti.

Vodafone spune ca maxim-ul e de 7,2Mbps si dupa cum se vede se poate "prinde" si peste 8Mbps.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2