Clicky

Jump to content

Aplicatie pentru blocare apeluri si SMS

Recommended Posts

salutare....

o prietena primeste telefoane si sms de la un nr de tel...si as vrea sa stiu exista o aplicatie care sa-l block sa nu mai primeasca apeluri si sms...stiu ca pt apeluri o poti face din telefon dar apare ca apel ratat...eu as vrea ceva sa nu apara nimic....sa nici nu stii ca te-a cautat...

multumesc!

daca exista astept un raspuns....

Cea mai buna aplicație de genul e de departe Extreme Call Blocker.(invisible ) face tot ce îți dorești .... Blochează apeluri, sms-uri, te notifica, are white list, black list, poate sa îți blocheze doar nr de telefon necunoscute de ex. Singura problema dacă pot sa zic asa e ca dacă ai cumva KitKat pe telefon, trebuie sa folosești aplicația lor default pentru sms altfel nu o să-ți blocheze sms-urile, dar asta cred ca este un mic inconvenient. Poți sa o și ascunzi din lista aplicațiilor și sa o deschizi cu un cod secret, etc. Eu o folosesc de câțiva ani, și pe HTC și Samsung, am încercat mai multe dar e de departe cea mai buna

Mda.... Ce pot sa zic

1. N-am zis ca e gratis

2. Nu am insistat pe ECB doar ca contrez varianta cu avast, am vrut doar ca sa se înțeleagă ca e o aplicație solida pe care te poți baza

Și acum sa trecem la partea cu practica, pentru ca după cum spuneam eu chiar am testat aplicațiile astea, în tot felul de moduri

Din nefericire și nu am fost singurul, nici măcar avast nu e Reliable... Adică a eșuat când mi_era lumea mai draga, .... Bloca apelul avea după ce îl auzeai sunând de câteva ori, șamd. Plus ca nici măcar nu îți dă de ales care e varianta de blocare... Send to voice mail, hang up and send to.... Etc... Crede-mă, dacă întâi suna odată și pe urma blochează.... Degeaba se cheamă call blocking

Și al doilea lucru ar fi, ca din păcate, dacă ai KitKat, în afara de ECB, deocamdată nu blochează nimeni sms-uri asa ca degeaba e Free

Cum ne-a învățat viata până acum, mai nimic bun nu e gratis și deși știu ca de multe ori suntem reticenți în a da bani pe o aplicație, asta face toți banii.... Renunti la 2 beri sau un pachet și ceva de țigări dacă ești fumător, asta în condițiile în care mulți dintre noi avem telefoane de peste 2000 de lei :)

PS: nu am cautat sa vorbesc în contradictoriu, doar ca postez f f rar în ultima vreme și atunci când o fac, e în cunoștință de cauză. O seara buna