Clicky

Jump to content
black_alienware

Bateria Prieto - Incarcare in 5min + de 5 ori mai multa baterie

Recommended Posts

Cum tehnologia se dezvolta de la o zi la alta iar smarphone-urile nu fac o exceptie, poate ca era timpul ca tehnologia sa se indrepte spre bateriile smartphone-urilor asta pentru a putea tine mai mult si incarca mai repede.

Compania care vrea "sa dea lovitura" cu asemenea baterie este condusa de un profesor de chimie cu numele de Amy Prieto.

Bateria are la baza nanotehnologia si promite o durata mai mare a bateriei, de pana la 5 ori mai mare decat cea standard, plus o incarcare in 5min.

Bateria este inca in faza de dezvoltare.

Las filmultetul de prezentare al bateriei sa spuna mai multe si sa arate cum functioneaza.

Sursa: http://gigaom.com/cl...GigaOM: Mobile)

Pagina Oficiala: http://www.prietobattery.com/

Prezentare:

Ar trebui sa fie si mai atenti cu autonomia smartphone-urilor, dar cred ca nu ar fi prea bine sa le faca sa tina prea mult asa dintr-o data, stiu ei ce stiu. Oricum de putut se poate, asta e clar, macar o baterie ca la Razr Maxx si tot este bine.

Edited by Razvann

Eu cred ca tehnologia actuala si-a spus ultimul cuvant demult.

Micile plusuri de performanta care se mai obtin, sunt pur si simplu smulse tehnologiei actuale. Nu cred ca va mai permite mult balet in sensul asta.

Raspunsul este o alta tehnologie, diferita total de tot ce exista. Oare sa fie Prieto?

Pentru ca durata de folosire dupa o incarcare e foarte importanta, dar si timpul de incarcare, mai ales in cazul masinilor electrice.

Imaginati-va ce ar insemna sa ti se poata incarca telefonul in 5 minute. Wow...

Din punct de vedere tehnologic mi se pare dumnezeu pe pamant si nu cred ca e realizabil asa ceva.

Si in "lumea" bateriilor se duce o batalie si ai dreptate, ca sa se ajunga sa se produca asemenea baterie sau cel putin sa se implementeze asemenea tehnologie mai este mult si bine. Dar totusi, e bine ca cineva se ocupa de asa ceva si daca are putin noroc .. cine stie.

In momentul asta, sa am o baterie care se incarca in 5 minute ar insemna enorm pentru mine.