Clicky

Jump to content
SPIRAKE

Programe ce nu solicita root

Recommended Posts

Lucrand la o firma de taxi foloseam pe langa aplicatia de preluare a comenzilor,Fake GPS si RepetiTouch insa de curand softul de baza a fost inlocuit cu unul ce nu poate fi instalat sau rula pe dispozitive rootate.
Asadar tableta mi-a fost derootata si instalat noul soft pentru preluare comenzi insa......
Intrebarea urmeaza dupa aceasta scurta descriere care sper ca nu v-a plictisit!
Exista programe similare cu Fake GPS,Frep,RepetiTouch care sa poata fi instalate si sa ruleze pe dispozitive unroot(Android)??
Cu speranta ca voi primi sfaturi va multumesc anticipat smile.png
Cu respect,SPIRAKE1968

Guest Deio

:welcome:

Mai greu cu aplicatiile ce ar functiona pe tablete fara Superuser. Aceste tipuri de aplicatii au nevoie de acces la /System si nu functioneaza fara root. Sau au functionalitate extrem de redusa.

Ai putea insa sa abordezi altfel situatia. Sa incerci OTA RootKeeper sau SuperSU PRO (costa cativa lei) si sa spui aplicatiei ca esti unrooted.

Aplicatiile pot folosi diverse metode pentru verificare root, de la localizare superuser.apk in \System pana in rutine in codul lor unde e mai greu de modificat.

Optiunile ce le ai sunt limitate, dar incearca.

Va multumes tuturor pentru ajutor.Am incercat cu sfaturile date dar nu prea mi-a reusit.Intradevar am o tableta lenovo smart tab 3 de 10' care cat a fost rootata mergea de minune cu Fake gps si repetitouch dar odata derootata cele douo programe nu mai pot fi insatlate.Pe langa asta aplicatia debaza pentru care le folosesc nu ma lasa sa bifez din setari locatii false derept pt care nu pot folosii fake gps.Am instalat Cydia Substrate si RootCloak Plus (Cydia) si merge dar odata inchisa si redeschisa tableta trebui sa reinstalez aplicatia de preluare comenzi taxi.Deci am renuntat la ele si am incercat cu Xposed si Root Cloak dar nu merge deloc deci....am renuntat si la asta.Probabil nu ma pricep eu prea bine sa fac setarile de baza.Incaodataq merci pentru ajutor si astept in continuare sfaturi

Edited by SPIRAKE

Innoxius Este simplu!Fake gps-ul are o raza de actiune de 10 km si ma ajuta sa pozitionez masina in acest perimetru pentru a nu risca sa-mi intre o comanda din Bucuresti ce odata preluata nu ar putea fi onorata in timp(vb despre Otopeni).Se tine cont de timpul acordat la comanda respectiv 3 sau 5 minute iar daca nu ai ajuns in timp iti iei penalizare cateva ore nemaiavand dreptul sa lucrezi nici cu statia nici cu aplicatia.Asadar riscul si-l asuma fiecare din momentul preluarii comenzii in functie de distanta la care se afla.

Gabii Daca taceai filosof te numeai!Nu vorbii si jignii daca nu cunosti!!In primul rand in momentul in care faci comanda de la aparate pe bonul eliberat de acesta este mentionat indicativul taximetrului ce a preluat comanda si mentiuni cu nr de telefon al companiei in caz de nemultumiri!Aparatul de taxat pentru cultura ta este fiscalizat cu numele meu si numele companiei unde lucrez cinstit si cu forme legale iar ele sunt afisate pe bonul care i se da clientului si nu as fi greu de gasit dar....nu stiu de ce iti explic tie care vb fara sa sti se pare nimic despre domeniul taximetriei decat din auzite da le tv!Vizionare placuta in continuare!

Edited by SPIRAKE

Guest Deio

Incet, incet :)

Nu da curs provocarilor, ca nu are rost. Ne pare rau ca nu te putem ajuta. Ai incercat si cu Super SU Pro cum am zis prima data? Din nefericire ai prea putine optiuni deocamdata.

Ai incercat si cu asta:  Fake GPS Location App for Android (Pro Version) - no root required  ? Eu zic sa nu renunti si noi incercam pe aici sa gasim solutii. Trebuie sa functioneze cumva.

Deio Merci.Am incercat.Sa fiu mai explicit ca sa ma puteti ajuta!

Aplicatia de care sunt legat si care trebui sa ma folosesc obligatoriu nu ruleaza daca in setari e bifata casuta locatii false!

Deci trebui debifata aceasta casuta si....fake gps nu merge altfel.

Am citit cum sa fac scriind direct in android ca sa poata rula si fara a bifa aceasta casuta insa ca sa pot face asta o sa fiu nevoit sa-mi reinstalez windowsul care nu-mi vede tableta ca divace ci doar ca nijloc de stocare si nu pot intra in sistem.

In fine merci incaodata ca va dati interesul in a ma ajuta si tot respectul din partea mea.

Guest Deio

Da, acel Mock Location buclucas :(

Poti sa mai incerci cu ADB sa intri in sistem si de acolo sa faci mutarile necesare, s-ar putea sa nu fie necesar reinstalare Windows ci doar Uninstall Device cu "Delete software for this device" de fiecare data cand iti gaseste altceva decat Universal ADB Interface. La mine uneori a trebuit sa sterg si de 4-5 ori pana a aparut ce trebuie.

Spor :)