Clicky

Jump to content
candrei

Achizitionare telefon - 600 lei

Recommended Posts

Asa cum zice si titlul, va rog sa-mi recomandati un telefon cu Android pana in suma de 600 de lei. Acesta va fi folosit de o fata de 13 ani, deci nu ii trebuie custom ROM-uri sau alte prostii, ea doreste doar o camera decenta, putina memorie si un GPU bun (ii place sa se joace).

Eu ma gandeam la acest HTC (se pare ca l-au scumpit cu 60 de lei), la P5Quad (chiar daca mai trebuie 100 de lei adaugati) sau acest  HTC Desire X.

Ce ziceti? Sunt dispus sa schimb modelul daca gasesc ceva mai bun.

As merge pe P5quad, iar dupa eo ar urma Desire X. Sau daca te chinui oleaca afli un S3 sh

pentru o fata ar merge un Lumia 520 (sunt si mai multe culori ale carcasei)...intre cele enumerate de tine avand in vedere ca HTC-urile alea au ecrane TFT clar P5 Quad

alview e 2 living este iarasi un telefon foarte interesant...ca specificatii sub p5 quad dar ca design bate multe telefoane mult mai scumpe..

Asa cum zice si titlul, va rog sa-mi recomandati un telefon cu Android pana in suma de 600 de lei. 

eu ii incercam sa ii expun si alte optiuni nu numai Android. am citit foarte bine intrebarea omului dar este o alta optiune... ca stabilitate androidul inca sta foarte prost...

Nu, s3 mini mi se pare o petardă.

O sa decid intre Motorola (unde sunt sigur ca va mai primi vreun viitor update) și intre acel LG. Totuși, tind sa cumpăr Motorola. Cgg3,rezok mai mare a ecranului. Bateria e mai mica dar nu prea cred că e o diferență considerabilă.

As vrea sa știu, la Motorola, ecranul este ips?

Hm, Motorola nu are nici camera frontală. Cred ca voi merge pe LG. La cât o internează pe persoana respectivă de update-uri... 4.4.2 este mai mult decât suficient.

Dacă mai aveți vreo propunere, sunt deschis sa va ascult. Dacă nu, mulțumesc mult!

Rămân dator cu un whisky!

Eu zic ca P5 quad e numai bun.

In general telefoanele Allview se misca foarte bine. Si pentru o fata de 13 ani e numai bun.

In general, Coco vrea sa aiba multe postari. Coco, daca stii asa bine, cate allview-uri ti.au trecut prin maini?