Clicky

Jump to content
Razvann

LG lanseaza primul display Full HD pentru smartphone-uri

Recommended Posts

Am citit articolul dorind sa imi citesc mail-ul. Se doreste a fi primul ecran cu rezolutie Full HD 1920*1080p. Acest viitor smartphone va avea 5 inchi, deci o densitatea pixelilor de 440ppi, depasind ecranul Retina de pe iPhone 4S si iPhone 4, cat si Sony Xperia S.

LG anunta ca incepand cu a doua jumatate a acestui an panourile vor fi disponibile pe piata.

Ce parere aveti despre aceasta stire?

Este nevoie de un ecran Full HD in acest moment?

Mda,am citit si eu articolul pe Mobilissimo.ro

Intradevar cei de la LG sunt inovatori....dar din pacate pun foarte greu in practica aceste inovatii.Sunt curios cand vor lansa un device cu aceste specificatii la display,si daca va fi disponibil si la noi...

Da, am vazut si eu ulterior articolul pe Mobilissimo. Cred ca toti vor sa arata ca sunt " numarul 1" la procesor quad-core, la ecran HD, Full HD, etc. Adica sa arate ca au fost primii, cum se spunea destul de des de LG Optimus 2X, primul smartphone avand dual-core. Eu sunt curios pana la ecranul Full HD, cand incep sa vanda LG 4X HD.. daca continua asa nu e bine pentru ei. Deja HTC One X se vinde, S III mai are 1,2 zile, iar LG nimic...