Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut! Vreau sa-mi cumpar un smart sh. Si nu stiu ce sa aleg: Note 2 sau Note 3. Cred ca cel mai important lucru este pretul, dupa web, baterie si jocuri. As dori sa vad cateva pareri, in special de la posesori. :)

Guest Deio

Tu intrebi asa de dragul intrebarii, ca vad ca ai deja Note 2 :huh:

Note 3 avantaje fata de Note 2: Baterie mai buna, aceeasi latime dar cu rezolutie mult mai mare, procesor de 5 ori mai puternic (nu e gluma)  si posibilitate actualizare pe viitor. RAM mult mai mult si spatiu stocare dublu implicit, Note 3 gasesti cu 32GB doar. La varianta N9005

Guest Deio

E ok, am discutat pe PM. Omul dorea un sfat daca sa stea sau nu pana in septembrie pana apare Note 4, poate se ieftineste Note 3.

Totusi, daca urmariti atenti magazinele online, perioada de vara le este cea mai grea lor pentru ca nu au cine stie ce vanzari, astfel apar promotii (reducerea adaosului pe intelesul tuturor :D) si poti gasi un telefon la pret bun.

De urmarit EMAG, CEL, QuickMobile si poate Evomag si PC Garage, e posibil ca sa le mai scada pretul putin la diversele produse.

Astfel poate gasesti Note 3 la pret acceptabil.

Sincer, niciodata nu merita sa cumperi un telefon la lansare pentru ca platesti transport de zici ca il aduce cu caruta :)), vama, TVA-uri adaosuri nesimtite, etc.

Dupa vreun an, pretul ajunge la cel real.

Acum se merita Note 3, are un pret excelent.

Imi cer scuze pentru exprimare, poate pentru ca sunt nou pe forum. :)

O sa raman la Note 3 si o sa revin cu pareri personale.

Multumesc!

N-am niciuna! )) Cand am facut contul, eram foarte aproape sa-mi iau Note 2 si de asta am scris la Model telefon: Note 2. Dar m-am razgandit.

Acum, am ramas la Note 3, adica m-am hotarat si o sa-mi iau Note 3. Acum doar la dimensiune ma gandesc, dar nu cred ca o sa fie o problema pentru ca am manutele destul de mari. :)

Pai pentru dimensiuni, mergi pe la ceva dealeri si pune mana pe el. Nu te sfii sa te joci cu el si sa il intorci pe toate partile. Important la o astfel de "paleta" e sa te obisnuiesti cu ea.

Sent from my Android device

Am mers! Am stat ceva timp pe Note 3, cam greu sa ajungi la notificari. :( Dar in rest e ok.

In ce alte situatii dimensiunea lui ar putea fi o problema?

Evident ca nu o sa il poti tine comod in buzunar, decat evantual la spate. Personal eu folosesc borseta sau o geanta de unar unde depozitez telefoanele, un incarcator, cablu de date, router_ul mobil, etc. In masina telefonul sta intr-un suport, pe bord.

Sent from my Android device

Am tinut un S3 in buzunar, al unui coleg, mi s-a parut foarte ok. Dar chiar asa de incomozi sunt acei 1/1,5cm - l/L  in plus? :(

Guest Deio

Eu il tineam in blue-jeans fara probleme. La spate rareori pentru ca daca te pui jos... :))

La purtat nu era incomod deloc, doar cand trebuia sa raspund la telefon si mai aveam ceva in mana, vreo plasa etc. Sau cand trebuia sa stau pe un scaun, nu il scoteam pe masa in public, ca anumite persoane care merg in localuri si isi arunca pe masa pentru a se lauda ce jucarii din plastic, sau metal au :P E penibil si amuzant in acelasi timp, daca ai vedea de sus mesele in restaurante sau localuri, ai putea numara zeci de telefoane insirate :rolleyes:

Guest Deio

Am vazut fete de 1.5m vorbind cu Note 1 care e mai lat. Si nu am ras de nici una. Prietena unui coleg de al meu are Note 2 (fostul meu) si e ok, se foloseste de el.

In Auchan am vazut o vanzatoare cu un Note 2 in buzunarul de la camasa rosie si mi s-a parut normal, chiar doream sa ii spun ca e telefon bun, dar erau clienti si ma grabeam :P

Iar pe afara in strainatate nu e prejudecata ca in Romania, acolo sunt si oameni care vorbesc la FonePad de 7" sau Samsung 7". Nimanui nu ii pasa acolo pe strada ce ai, doar romanii sunt necivilizati si inapoiati. Trist, dar adevarat.

Waaa eu nu mai suport , postati cu capul de sus, nu ala de jos. Nu conteaza cantitatea, ci calitatea post-urilor. Intrebarea asta cu casca bluetooth nu are rost, daca au telefoane de 5 6 ani casca bluetooth cum sa nu aiba note 3? .......

+ ca in acest topic nimeni nu a adus vorba de casca bluetooth dupa cum ai pus tu intrebarea ( deci, pana la urma... -> ca tu ai mai vorbit in acest topic pe tema asta ). Si nu m.am prins care alte telefoane arata mai ok la ureche cat timp in topicul asta s.a vorbit doar de note 1/2/3 care au aprox. aceeasi dimensiune

Edited by Gabii

Pana la urma sunt putine cazuri in care dimensiunea ar putea pune probleme, dar ai un phablet destul de bun. :P

Dar posesorii stiu care sunt acele dezavanjate si unde, in ce situatie, trebuie sa aiba si el dezavantaje.

Întrebarea era retorică... Mai degrabă era soluția de a nu tine tableta la ureche. Nu cred ca mai sunt naivi care sa întrebe de cască pt telefon! Deci, comentariul a fost cu capul "de sus "... Nu te supăra in zadar. Ca să îți fie mai ușor, adaugă un "de aceea" in fața cuvântului "există" si întrebarea nu o sa ți se mai pară idioată.

Am făcut referire la videoclipul postat de Denis 1997 ...

Edited by vickyro