Clicky

Jump to content
vickyro

Sfat achiziție phablet dual sim

Recommended Posts

1. Contează autonomia bateriei

2. Contează experiența de browsing

3. Fără lag in aplicațiile uzuale

4. Prețul cât mai bun

5. Jocurile nu sunt o prioritate

6. Mă înțeleg bine si cu WP si cu Android

7. Selfie decent

Sunt sigur ca toți vor zice desire 816 dacă vrei un preț mai mic, note 3 un preț mediu spre ridicat și note 4 un high end cu preț ridicat (când va apărea). Cam astea sunt phableturile care contează.

Edited by ionutzvip

Lumia 1320 sau Desire 816, dar la acesta din urmă eMAG a urcat prețul până la 1600 de lei, ceea ce este aberant din moment ce de suma aceea poți cumpăra Note 3 Neo, Nexus 5, G2, S4 etc.

Lumia 1320 sau Desire 816, dar la acesta din urmă eMAG a urcat prețul până la 1600 de lei, ceea ce este aberant din moment ce de suma aceea poți cumpăra Note 3 Neo, Nexus 5, G2, S4 etc.

L-au urcat ca sa-l scada inapoi zilele astea, cand au avut mare show mare cu "reduceri" de preturi.

Lumia 1320 sau 1520, daca permite bugetul, as zice si eu.

Oscilez între Desire 816 si Lumia 1320. Åžtiu, sisteme de operare diferite, avantaje diferite. Ideea e de preț decent pt un telefon folosit pt convorbire, sms, browsing, e-reading, dar pe un display generos. Bugetul - spre 1500.

Recomandare: LG G Pro Dual Lite alb, de la emag cu 850 lei. Soția îl folosește ca telefon de serviciu vorbește cumulat pe ambele cartele cam două ore pe zi cu bluetooth activat și bateria duce 3 zile dacă oprești bluetooth noaptea.

Mănânci cai?

Qashqai!

trimis dupe cealaNtă rachetă de Evo 3D

LG G Pro Dual Lite

Mănânci cai?

Qashqai!

Eu detin un Note 2, un "phablet mai invechit" , dar face fata cu brio cerintelor tale, cu o singura exceptie....nu este dual sim.

-Ecranul este generos

-Procesorul inca face fata cu brio la cerinte

-Are 2GB RAM

-Baterie este exceptionala

-Navigarea este ok,personal folosesc Chrome

-Face #selfiuri decente :)

Sper sa te ajute aceste detalii.

Eu zic ca dacă caută bine găsește și Note3 la banii ăștia. Îl lasă la preț toată lumea ca până în Septembrie mai e puțin :)

Eu iti recomand evolio x6 pentru ca:

-are baterie de 3150 mAh

-este dual-sim

-are un ecran Full HD 5.5 inch

-lag-ul nu este prezent datorita celor 2 gb de ram si procesorului octa core

-are o camera pentru selfie de 8mp

-costa 1500 lei

De asemenea,s-ar putea sa te deranjeze deoarece este un ODM,nu are suport software din partea evolio,dar si ca nu are internet 4g.De acum este decizia ta daca il cumperi sau nu.:)

Edited by tmn_stelist

Eu iti recomand evolio x6 pentru ca:

-are baterie de 3150 mAh

-este dual-sim

-are un ecran Full HD 5.5 inch

-lag-ul nu este prezent datorita celor 2 gb de ram si procesorului octa core

-are o camera pentru selfie de 8mp

-costa 1500 lei

De asemenea,s-ar putea sa te deranjeze deoarece este un ODM,nu are suport software din partea evolio,dar si ca nu are internet 4g.De acum este decizia ta daca il cumperi sau nu.:)

Cat îți dau pentru reclama?

Mai potoliți-va cu procesorul ala. Nu știu ce e asa grozav la el, ca tot are lag. Cat timp ai GPU slab poți sa ai și 16 nuclee. E doar marketing!

Chiar e cineva pe forum care a câștigat X6 la concurs, nu prea îl lauda.

Nu pălmuiți omul! A încercat să enumere aspectele pozitive ale unui device, ceea ce e bine. Sigur că încă mai sper la sfaturi de la utilizatori - gen: "Am/am avut si e ok, dar.... " și după "dar" urmează lista nemulțumirilor, care, in general conține mai mult de 2-3 idei. Se întâmplă asta și la telefoanele de top, dar la un telefon midrange!

Cat îți dau pentru reclama?

Mai potoliți-va cu procesorul ala. Nu știu ce e asa grozav la el, ca tot are lag. Cat timp ai GPU slab poți sa ai și 16 nuclee. E doar marketing!

Chiar e cineva pe forum care a câștigat X6 la concurs, nu prea îl lauda.

Nu am fost platit.Eu m-am luat special dupa nuclee,dar si din ce am experimentat.Am vazut pe cineva cu x2 soul,acelasi hardware si nu avea lag.Depinde daca este sau nu optimizat os-ul. Edited by tmn_stelist

Eu am cumpărat pentru soția și folosesc și configurez și meșteresc și recomand LG G Pro Dual Lite.

Oricum e ultima mea intervenție pe acest thread.

Trăiască!

Mănânci cai?

Qashqai!

Nu am fost platit.Eu m-am luat special dupa nuclee,dar si din ce am experimentat.Am vazut pe cineva cu x2 soul,acelasi hardware si nu avea lag.Depinde daca este sau nu optimizat os-ul.

Ești conștient ca e același android, nu? Tu zici de launcherul instalat, launcher ușor de schimbat cu altul din play store....