Clicky

Jump to content

LG G3 - probabil telefonul anului 2014 (hands-on, unboxing, review...)

Recommended Posts

Nici nu stiu cum sa incep sau ce sa mai zic, dar sunt foarte suparat si dezamagit.... iar daca lucrurile nu se vor rezolva intr-un mod normal voi fi  si mai suparat iar din acel moment pentru mine LG nu o sa mai existe...cu parere de rau spun asta , chiar incepusem sa prind foarte mare drag de LG ba chiar sunt(sau eram) chitit sa-mi iau noul LG V10 ... Dar sa trec la problema care ma macina, problema e ca mi-au aparut celebrele crapaturi la microfon si jack-ul audio. Sincer daca as sti ca totul se rezolva foarte simplu in service chiar nu as fi fost deloc suparat dar cand stiu ca cei de la LG nu prea recunosc aceasta problema iar din cate am citit pe net, cei de la LG anuleaza garantiile telefoanelor cu o astefel de problema pe motivul ca au fost scapate... stiu chiar si pe cineva ceva mai cunoscut mie care a patit treaba iar telefonu respectiv era intr-o stare perfecta fara sa-l fi scapat fix ca si in cazul meu , nu am scapat niciodata telefon pe jos, am avut non stop husa pe el si chiar am avut mare grija de el ..... nici nu stiu ce sa fac in cazul asta , as vrea zilele astea sa ma duc la service dar daca se lasa cu anulare de garantie o sa se lase si scandal mare si chiar nu am chef de asa iar aia de OPC cu siguranta nu vor rezulva absolut nimic daca voi face o plangere la ei...

• Replies 904
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

My preciouss!!   Gataaaa ieri mi-am luat telefonul. :x sunt super multumit de el pana în momentul de fata nu am ce sa ii reprosez si chiar ma bucur de alegerea facuta. Asa ca prime impresii ar fi

Într-adevăr, mâinele mele sunt cam mici, dar cu toate acestea nu am întâmpinat probleme în utilizarea telefonului. Cam pe toată durata conferinței am întors telefonul pe toate părțile. Mi-a plăcut mul

Asa cum am postat ieri pe un alt topic, mi-am luat inima in dinti si am instalat un custom rom bazat pe versiunea stock Lollipop. Pt a instala un custom rom avem nevoie de root. Proceduri de root-are

Posted Images

Eu le-am observat de o luna de zile, dar am zis ca daca imi iau v10, n-are rost sa il mai duc in service. Il vand asa si cel care il cumpara il poate duce la service. Sunt sceptic sa-l duc si pentru ca inlocuirea ramei presupune si inlocuirea ecranului, iar principiul meu e ca un telefon cu ceva inlocuit nu mai prezinta incredere. Eu am o singura crapatura in dreptul microfonului. Inutil sa mai spun ca n-am dat cu el de pamant, am fost super grijuliu la incarcare, pentru ca mufa intra foarte greu la inceput si stiam ca exista riscul sa crape, dar tot s-a intamplat. Eu stiu, din ce am citit pe forumuri, ca n-ar face figuri cei din service la problema asta.

Sent from my LG G3-D855

Da sunt din bucurest, o sa incerc sa imi fac timp saptamana asta sa ma duc pana la ei si sa vad ce imi zic, dar daca e de schibat si ecranul nu cred ca ma bag mai ales ca automat as pierde si tempered glass care e aplicat ,alti bani apoi alta distractie sa pun unu nou, si nici nu prea as mai avea incredere in "noul ecran" in cazul in care se schiba .... crapatura aia de la microfon e destul de accentuata  ,se simte daca dai cu unghia pe acolo, fata de cea de la jack-ul audio care e foarte usor vizibila.

• 4 weeks later...

Gata am fost cu telefonul in service si mi-au schimbat rama respetiva + touch + ercan , tot, fara probleme nu au zis nimic si totul a durat maxim o ora jumate ceea ce e foarte ok . Acum telefonul arata f bine spre sa nu am probleme cu el , sau cu noul ecran , ramane de vazut pe viitor cum se comporta. Acum trebuie doar sa-mi pun iar tempered glass , ce parere aveti de Nillkin ??? inainte am avut de la momax si a fost foarte ok dar e 90 de lei iar nillkin e 45 lei.

Bravo, sunt curios daca ramele pe care le pun acum sunt altfel sau tot cu probleme. Probabil ca o sa-l duc si eu pe al meu mai devreme sau mai tarziu. Momentan astept sa vad daca apare V10 la operatori pana la sfarsitul anului.

Sent from my LG G3-D855

Da , ti-l fac aia aproape pe loc. Eu l-am dus la 12:30 si m-am dus sa-l ridic la ora 14:00, ba chiar  tipa de la receptie mi-a zis ca pot astepta acolo daca vreau deci cred ca in maxim o ora e gata . Nu prea ai nevoie de telefon de rezerva cel putin eu am stat fara tot tipul ala , am facut o cura de mobil :)).

• 2 weeks later...

Deci mi-a aparut si mie celebra crapatura la microfon.....
Telefonul este cumparat online din Germania, dar asa se pare ca il repara la ESD fara probleme....conform email primit de la ESD.

Va multumim ca ati apelat la serviciile ESD-ROM.

Va comunic ca produsul ale carui date au fost mentionate in documentele atasate se poate repara in garantie in cadrul service-ului ESD-ROM pe baza facturii trimise.
Daca doriti sa trimiteti produsul in service acesta trebuie sa fie insotit de accesorii, de copie dupa factura fiscala sau bonul fiscal, datele dvstra de contact si mentiunea defectului semnalat.
In cazul in care locuiti in Bucuresti, puteti merge la service-ul nostru din:
Soseaua Mihai Bravu, nr 6, bloc P23-24, sector 2, Bucuresti, luni-vineri 09.00-18.00, sambata programul fiind de la 10:00-15:00
Daca locuiti intr-un alt oras si produsul este in garantie, puteti face comanda la Cargus cu plata la destinatar (021-92.82). In cazul in care produsul nu mai este in garantie dumneavoastra veti suporta toate taxele de transport si taxa de constatare de 50 ron (aceasta se achita daca refuzati reparatia).
Adresa de expediere:
Bulevardul Iuliu Maniu, nr 7, corp J, incinta Faberrom Apaca, sector 6, Bucuresti - in atentia ESD-ROM.
Nota: Va rugam sa va salvati datele cu caracter personal de pe produs inainte de a-l trimite in service.

Vesti bune pentru posesorii de G3, pana de Craciun mancam o bezea  ;) Daca se va adeveri, avand in vedere istoricul LG eu cred ca da, ar fi probabil cel mai rapid update pentru un flagship de anul trecut. S5-ul de la Samsung inca nu e confirmat ca primind update.

http://www.gsmarena.com/lg_g3_to_get_marshmallow_in_mid_december-news-15051.php

1. Mersi Feri pentru sfat, mi-am pus tempered glass Nilkin si pana acum pot spune ca e mult mai ok ca cel de la momax ...

2. Imi pare rau sa aud ca ti-au aparut si tie "celebrele" crapaturi dar ma bucura si ma surprinda faptul ca-l poti repara la noi, la ESD-ROM , chiar daca nu e cumparat din tara. Un lucru f bun si bine de stiu.

3. Hmmm... in legatura cu update-ul nu stiu ce sa zic, ar fi tare frumos sa-l primim pana la sfarsitul anului dar nu cred.

4. Ca tot mai e f putin si vine black friday am zis sa ma tot uit pe diferite magazine online sa vad cam ce preturi au anumite produse acum si am ramas efectiv socat sa vad ca LG G3 32gb se gaseste la 1500 lei( fara sa fie oferta ceva) . Va spun sincer ca sunt efetiv socat si nu-mi vine sa cred ca eu acum daca as vrea sa-l vad aproape nu mai iau nici jumatate din cat am dat eu pe el ... Treaba asta ma face ca urmatorul telefonu sa nu mai fie un LG, se devalorizeaza mult mult prea repede. Cred ca acum de BF o sa ajunga undeva la 1300 daca nu si mai jos ....