Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Guest Deio

Ar fi culmea sa nu mearga pe Nexus 4. Are capabilitati similare cu Nexus 5, doar puterea de calcul e oarecum la jumatate, dar in rest e complet capabil de noul Android. Si ar fi aberant sa nu mearga oficial, e doar de 2 ani.

La Apple poti pune IOS mai nou si pe terminale de 3-4 ani. Evident nu cu toate functiile.

Din moment ce Nexus 7 2013 primește preview, nici nu mai vorbim ca Nexus 4 nu ar fi capabil. 7 II și 4 au același SoC, deci s-ar putea sa vedem cât de curând un port și pentru telefon. Google ne cam f**e și nu da drumul la preview...

Vorbeam de lup

http://www.androidpolice.com/2014/06/26/the-android-l-preview-and-wear-sdks-are-now-live/

Eu zic ca merita sa il pui. Sunt cu ochii pe xda, baietii deja au inceput sa-l porteze pentru N4, e in lucru....maine cred ca trec pe android L daca va fi gata. Din cate am citit vor incerca sa porteze de pe N7 2013, e mai apropiata tableta de N4 la specificatii...deci userii N4 au noroc. Arata prea frumos si e defilarea in menu e bazata in general pe swipe, iubesc chestia asta.

Acum mă duc să mă uit la G2 ce se întâmplă.

Cum e foarte apropiat de N5 poate poapte.. 😁😊

Sent from my G2 running PA 4.4-RC2®

Ești foarte bine informat VladPaul.

😀

Ma chiar gândeam că nu are ce discuții să fie încăa G2u5e8u5u6.jpg

Totuși la N5 sunt aproape 60 de pagini acum.

Guest Deio

E normal ca la orice iteratie noua, un nou booltloader :( Adio root.

De aceea e bine sa asteptam pana se gasesc metode de exploit si a se sparge bootloader-ul. OTA-urile nu rescriu tot sistemul cu bootloader, de obicei..

Si ma gandesc ca multe brese sunt inchise.

L-a pus un prieten pe Nexus 5. E extrem de incantat. Cică se mișcă super greu odată ce ai activat funcția de battery saver.

Exista și un bug la messenger-ul de la Facebook, mai exact este transparent fundalul. Nici de root-at se nu este metoda, încă.

+ floating notifications.

eqa5e9aj.jpg5ytynyqu.jpgneny5y9y.jpgrunu3eva.jpg6egytabe.jpgsava4avu.jpgty9ubyhy.jpgubuty8u3.jpg

uduzahez.jpg

pa7u5uzu.jpg

usepaqym.jpg

agena4yp.jpge7yqu3us.jpgeby4y2ap.jpgnybygeme.jpg

Trimis de pe al meu P5Quad folosind Tapatalk

Guest Deio

Cred ca e egal cu ce il pui, cu Nexus toolkit il faci automat si ADB e pentru cei care se pricep mai bine :P

Întrebam pentru ca voiam sa știu dacă NRT recunoaște arhiva. Face niște verificari înainte. Acum nu știu ce cunoștințe trebuie sa ai cu ADB. Sa știi sa scrii 3 instrucțiuni și sa îți pui singur telefonul în fastboot. Toolkit-ul e mult mai la îndemână.

Guest Deio

Tocmai l-am pus si eu. Are acea animatie noua de boot.

Evident ca sterge totul si am facut o salvare inainte. Sunt curios cum se prezinta. L-am pus doar sa fac in ciuda colegilor, nu sunt innebunit dupa actualizari, dar din cate citesc, ROM-ul e perfect functional pentru zi cu zi.

Am pus si eu .Am gasit cateva bug-uri, dar se poate trai cu ele. Modul pentru economisire a baterie... ei bine, trebuie sa fii foarte disperat sa il activezi. Imi place pana acum. Il vad totusi mai gurmand decat Kitkat.

Guest Deio

Da, pare mai sugativa :))

Puteau naibii sa faca un mod PowerSaver ca Samsung sau HTC, pentru ca poti avea baterie buna si performanta buna, exista un echilibru. Eu ma asteptam la un mod economisire mai inteligent.

Power Saver asta iti castreaza procesorul si merge ca un Samsung Corby :))

Guest Deio

Ce m-a dezamagit, pe langa Power Saving mode care il franeaza rau de tot, e ca nu au pus in setari customizare la LED. Tot LightFlow isi face datoria :P L-am cumparat ca sa am toate optiunile dar ma asteptam ca Goagle sa se ocupe si de partea asta.

Credeam ca il vor face direct. Asa, ori un ROM custom ori LightFlow. Desi uneori mie mai imi aprinde LED-ul aiurea, uneori.

Adica Nexus 5 are un LED fain RGB, pacat ca nu profita de el programatorii. Or fi orbi :D