Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Mersi fain. Chiar acum m-am uitat pe xda, a apărut un leak Lollipop 5.0.1 pentru G2. Se pare că în ianuarie vom avea Lollipop pe G2.

http://www.lgbbs.net/thread-924-1-1.html

ce ai zis ? :))

inca trebuie sa aveti rabdare, sper sa nu vina cu probleme lollipop-ul pentru telefoane...

Home screen-urile seamana bine la toti producatorii pentru diferite versiune de Android. Merita update-ul la Lollipop, dar cu 5.0.2 sau 5.1.

attachicon.gifScreenshot_2015-02-19-19-04-23.png

Cam asa e la Samsung. Nu inteleg de ce vor toti update , mai ales ca pe s5 au dat-o-n bara.

"pentru că meniu"... cred că toată lumea se săturase de meniul cu fundalul ăla negru ...

e diferență mare, crede-mă, cel puțin pe note3 .... înafară de interfața launcher-ului touchwiz totul este schimbat din punct de vedere al designe-ului

oricum, eu folosesc nova launcher indiferent ce telefon am :))

Ce filtru? Ce aplicație? Greenify sincer ajuta sau mananca ea ca aplicatie propriu zisa mai mult decat celelalte? Am incercat si fara si cu si nu omi dau seama.

La Note 3 cu ea noaptea 2-3%, fără 0-1%, la Note 4 cat am tinut-o 2 nopti odata 0, odata 1%. De aia vreau parere cuiva ajuta sau nu prea? Ca clean master restul nu folosesc alte "prostii".

Eu folosesc doar greenify. Mie peste noapte nu consumă, adică dacă bateria este la 100% tot așa îl găsesc și dimineața.

Sent from my LG G3

Mersi. Ca nu stiam daca sa il mai instalez sau nu... ba il aveam, ba ma gândeam ca mănâncă el ca aplicatie la baterie cat cele pe care le opreste :)). Cele care mananca baterie sunt doar cele care apar la setări -> manager aplicatii-> aplicatii care ruleaza in fundal?

Ca dau exemplu Google Translate Greenify il opreste, dar el nu apare ca activ nici la widget, nici acolo la setari. Asta ce inseamna ca nu apare si mananca sau e facuta bine aplicatia si cand o inchizi nu ruleaza in fundal (adica ca s.a inchis de tot)? Scuze daca e putin offtopic