Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Da ar deveni... Dar știi cum încep trainicele prietenii. Fac ca bebelușii.... Își pun falangele pe la ochii celuilalt și pe la /prin gură 😉

Apoi se mere la beute și dacă a doua zi se mai suportă gata-i frendsipu'

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Hai ca am mai descoperit ceva din greseala. Stiu ca unii utilizatori de S4 se vaitau ca nu pot viziona video 1080p in aplicatia nativa de YouTube. Si la mine tot 720p era maxim, pana cand am modificat setarile de pe web si am bifat always play full HD when available. Acum imi apare optiunea de full HD in YouTube pe mobil

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Sa dea naiba-n el daca m-am prins unde ai setat tu asta. Tot 720 maxim vad si eu pe telefon.

Am intrat pe interfata de pe pc si nu gasesc nimic.

Logat cu contul tau pe youtube, intri la setari (click dreapta sus pe poza ta sau pe profilul tau), setari playback, video playback quality, always play full HD on fullscreen when available.

Ce treaba are sula cu prefectura? N-are nicio treaba YouTube-ul cu sincronizarile de care spui tu, Vlad. Aveam sincronizat tot ce spui tu acolo de cand lumea si n-a mers in veci.

Pai singura sincronizare care ar putea avea efect sa zicem ca ar fi datele aplicatiilor, iar astea le aveam sincronizate din prima zi cand am deschis S4-ul si n-a mers YouTube o secunda full HD de atunci. Fie vreun update la YouTube a deblocat full HD, fie setarea din web de care vorbesc.

Logat cu contul tau pe youtube, intri la setari (click dreapta sus pe poza ta sau pe profilul tau), setari playback, video playback quality, always play full HD on fullscreen when available.

Eu asta am si nu am umblat niciodata aici, in sensul in care e asa dintotdeauna.

ScreenShot006.jpg

Bifeaza optiunea continut HD si vezi cum iti apar videoclipurile in aplicatia YouTube dupa aia.

Si tot nu le vezi HD? Ai bifata sincronizarea datelor aplicatiilor cum zice Vlad? Si ce versiune de YouTube ai? Eu am 5.17.6. Daca ai o versiune mai veche, poti lua de pe apkmirror.com ultima versiune de Youtube.

5.17.6

N-are nicio treaba sincronizarea aia.

Si n-ar trebui sa aiba nicio treaba nici setarile de pe pc, cu cele de pe mobil. Ar trebui ca aplicatia sa simta viteza netului si dispozitivul de pe care se face cererea de vizionare si sa aleaga rezolutia potrivita.

Daca trebuie sa ma duc in Honolulu sa-mi setez temperatura la termostatul din sufragerie, n-am facut niciun drac.

Tare ciudat atunci. Daca nu e nici ce am zis eu si nici ce a zis Vlad, nici versiunea de YouTube, atunci dracu' stie cum s-a activat HD-ul, ca timp de un an YouTube-ul meu n-a vrut sa mearga HD

Am tot cautat pe net, unii spun ca e de la YouTube, altii ca poti vedea full HD pe wi-fi, dar nu pe 3G, ci doar pe 4G. Inca e un mister.

Guest Deio

Atunci degeaba ecrane 17K daca nu ai continut adecvat :P

In Chrome, Mode Desktop pe telefon imi vede ce rezolutie are clipul. Functioneaza 1080p orice clip capabil. Aplicatia Youtube e scrisa cu piciorul ca 90% din aplicatii si jocuri Android. Pe iPad/iPlaca nu e asa :D

Sa nu avem asteptari prea mari cand trei sfert din continulul Playstore e conceput pentru telefoane 800x480. Degeaba avem rezolutii uriase cand software-ul a ramas in urma cu mult.

Mai este o chestie. E posibil si aia cu 4G sau wifi... ca eu il mai tin si pe 3G, in ultimul timp mai rar pe 4G si am momente cand am 1080p, altele cand nu am. Ce e ciudat ca la unele setez 720p sau 1080p nu face nimic pe loc, incerc sa dau si de la capat se vede la fel de prost si e tot setat pe rezolutie mai mica. Viral este foarte ok.. dar papa mult mai multa baterie decat YouTube ul normal

Pe wi-fi am sigur 1080, pe 4G sau 3G n-am incercat sa vad cum e si nici nu pot face teste acum, pentru ca in locatia asta n-am semnal ok

Dar de ce când dau 1080p nu face nimic? Ar trebui sa se încarce un pic și sa se vadă Full HD. Nu exista în setări sa fie mereu la maximum rezoluția unui filmulet? Cred ca nu

Citisem pe un forum, ca cică treaba asta cu rezoluția este in funcție de recunoasterea device-ului in dotare... eu spre ex, detin un lg g3 și o tabletă galaxy note 10.1 edition 2014, ambele suportând 4k(clipurile 4k de pe yotube se vedeau la această rezoluție de 1440p ) ,insa acum merge doar 1080p...

Sent from my SM-P605 using Tapatalk