Clicky

Jump to content
Andrei P.

Cum e vremea?

Recommended Posts

M-am trezit pe la 4 dimineața că e mai frig ca de obicei și bate un vânt de să îți ia pe sus acoperișul. Sper numa să mă țină cricul la scuter să nu mă trezesc cu el in zăpadă/noroi când se crapă de ziuă.

post-13070-145118975911_thumb.png

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Azi și în Timișoara vreme superbă după atâtea zile cu ceață. Sâmbăta seara vizibilitatea în oraș era undeva la 50 metri....in unele locuri din oraș.

Sent from my LG G3

La mine tot ceata de la craciun in coace !

Nu mi place deloc vremea asta

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

La mine e super , e insorit , frumos , oamenii fac gratar in fata blocului , in centru sunt flori. Acum poti sa stai in parc , bancile sunt mai caldute , nu-ti mai ingheata fundul pe ele.

Rockerii stau pe scarile Palatului culturii iar , beau bere , se imbata si vomita , dupa iar beau bere.

Vezi divortati prin parc cu un buchet de flori in mana asteptandu-si noua

prietena(probabil si ea divortata).

Am vazut tineri care se intalesc in parc , au mutat bancile ca sa fie mai aproape unul de celalalt , ca sa prinda hotspot mai bine.

Azi au deschis si terasele in aer liber...

Autobuzele nu prea s-au schimbat , pensionari/pensionare peste tot care iti pandesc locul pana-l prind..asta daca sunt civilizati..majoritatea te ridica direct de pe scaun , de parca n-ar avea locuri pentru batrani(speciale)!

Zile perfecte pentru intalniri , au scazut tarifele la hoteluri...pentru ca na , de sarbatori "toate drumurile duc acasa" , nimeni nu mai sta la hotel acum. Am stat azi in parc si am vazut 3, una dupa alta, fetite care intrau la hotel , dupa o ora au iesit..tot una dupa alta , dar erau mai mult dezbracate , probabil tot de la caldura insuportabila de afara.

In zecile de magazine chinezesti sunt reduceri la pantaloni scurti, slapi, camasi cu maneca scurta , tricouri ..eu zic sa nu mai asteptam iarna , presimt ca vine vara!

Cam atat de cald este la Ploiesti. V-am descris experienta mea. Cat-odata , cifrele nu sunt de ajuns pentru a transmite "vremea".

P.S. Nu , nu ma antrenez la scris articole TNR.

Sent from my LG G3-D693N

La mine a inceput sa ninga de ieri...am lenevit pana la 12 in pat...nici cainele n-a vrut sa iasa din casa , l-am scos cu forta.

S-a pus zapada..e de 5-6 cm.

Sent from my LG G3-D693N

L-am lasat liber , cu riscul de a se lua la bataie cu cine stie ce javra ..numa sa nu mai intru prin zapada...

That's it! I'm not gonna add a signature! Ohh..snap!

O poza de la Ploiești de azi, mi a trimis un prieten

87702a70ef6c6e16d0383f9f13552dd8.jpg

Trimis de pe Samsung Galaxy S6 Edge folosind Tapatalk.

Saptamana trecuta, cand am fost sa-mi schimb cauciucurile, erau cativa care isi schimbau de pe iarna pe vara. Sper ca nu au plecat la drum :D