Clicky

Jump to content

Nokia X2

Recommended Posts

Microsoft a dezvăluit Nokia X2, un Android entry-level cu dual-sim. Au adăugat un buton Home lângă butonul Back și acum poți gestiona aplicațiile deschise fără a mai trebui să instalezi o aplicație third-party... Un swipe către dreapta te duce la FastLane, iar 
către stânga, în stilul Windows Phone, îți afișează o listă în ordine alfabetică a tuturor aplicațiilor instalate. 

Specificații: 4.3" ClearBlack LCD display cu rezoluția de 400 x 800, CPU dual core Snapdragon 200 tactat la 1.2 GHz, 1 GB RAM, cameră foto principală de 5 MP cu autofocus și flash + cameră foto secundară VGA.

Preț: 99 de Euro (fără TVA/alte taxe)

https://www.youtube.com/watch?v=Ri7qNQc5Q08

Nokia-X2-Dual-SIM.jpg

Nokia-X2-Dual-SIM-1.jpg

Sunt curios cum se comportă în comparație cu Lumia 630... X2 are 1 GB RAM (vs 512 MB), flash led și cameră frontală.

Un alt competitor al lui X2 este Moto E, care are specificații asemănătoare, cu deosebirea că Moto E are o rezolulție de 960 x 540 pixeli și un design mai urâțel (din punctul meu de vedere).

Sursa: gsmarena.com

De notat faptul că mai există un Nokia X2...
nokia-x2-1.jpg

Edited by NokNok

Scumbag Nokia part II

În loc de "Nokia" e "Microsoft". 

WARNING: MASSIVE SPOILERS AHEAD!!!

Stai să vezi și partea a treia, în care utilizatorii de Lumia 920/925 (și toate celelalte Lumia în afară de 930 și 1520) nu vor primi update la WP9.

Edited by NokNok

• 4 weeks later...

În loc de "Nokia" e "Microsoft".

WARNING: MASSIVE SPOILERS AHEAD!!!

Stai să vezi și partea a treia, în care utilizatorii de Lumia 920/925 (și toate celelalte Lumia în afară de 930 și 1520) nu vor primi update la WP9.

Developer Preview ;). Sunt stabile, nu am avut nici o problema cu el. Daca era dupa Nokia sau Microsoft inca mai foloseam WP 8 care acum mi se pare hidos ( chiar daca inainte de update mi se parea " best thing ever " ).

• 1 year later...