Clicky

Jump to content

Recommended Posts

E ceva timp, dupa un update mi ss tot deschide "Date mobile". Problema este ca se deschide singur. Idei pentru rezolvare?

Are android 4.4.2 si nu sunt multumit deloc de aceasta versiune. Se descarca 10% bateria in timpul noptii fara imic deschis pe el, si cu Battery Doctor.

Un hard reset ai încercat?

Trimis de pe al meu Nexus 7 folosind Tapatalk

Si eu pateam asa. Faza e ca timp de o saptamana aveam cartela digi si netul nustiu cum mi se aprindea singur doar dupa c aprindeam ecranul, si cand am pus iarasi orange statea tot timpul aprins. Am rezolvat cu un alt rom, adica hard reset in cazul tau

Sent from my G3(2+1)

Mi-am dat seama de ce mi se activeaza Datele mobile automat. Am pus ca tema de blocare ecran una de calatorie. Ce inseamna acest lucru? Ei bine la un interval de timp setat de noi 3/6/12ore se schimba tema de fundal iar acest lucru forteaza activarea datelor mobile chiar daca img se va schimba prin wi-fi.

Setari/Conexiuni/Utilizare date/(app)Fundal Calatorie- Restrictionare date de fundal.
Setari/Conexiuni/Utilizare date/Meniu/Restrictionare date de fundal.(tot)

vezi ce proces consuma cel mai mult, la mine cel mai "muncitor" era Google+(bachup activ) in plus am activat deconectarea automata wifi pe timpul noptii si dezactivare scanare retele wifi.(seteri/conexiuni/wifi/meniu/avansat)
sper sa te ajute