Clicky

Jump to content
didi

Incredere deplina in aplicatii ???

Recommended Posts

Internetul este un "ocean imens" de informatii iar aplicatiile "pescuiesc" in acest ocean.

Intrebarea mea este: putem avea incredere deplina in aceste aplicatii sau este nevoie si de verificare suplimentara ?

Luam ca exemplu o aplicatie gen Feroviar, ne limitam doar la informatiile oferite de aplicatie sau sunam si la Info CFR pentru a nu "ramane de caruta" ?

Ne uitam dupa numerele extrase si in vitrina unei agentii LOTO sau ne bazam doar pe aplicatie ?

Daca Verifica RCA "spune" ca mai avem asigurare pana in 14 iulie 2014 o luam de buna sau ne pricopsim cu o amenda si cu un talon lipsa :) ?

Mergem la Calafat sau la Timisoara :) folosind navigatia sau ne mai uitam si pe panourile de orientare ?

Cata incredere aveti in informatiile oferite de aceste aplicatii ?

S-a intampla vreodata ca informatiile sa fie eronate ?

Cand informatia posibil eronata ma costa bani (sub orice forma, efectiv bani sau timp, combustibil, curent etc.) ma informez din doua surse. Nasol e cand cea oficiala iti da informatii eronate.

In timpul navigarii ma uit si la indicatoare sau semne de circulatie. La RCA, CASCO, asigurarea casei, ITP sau rovinieta imi pun reminder, chiar daca, la primele trei, ma suna intotdeauna agentul sa ma anunte din timp.

Eu am pățit-o chiar vinerea trecută cu o aplicație de harti.. Bine ca știam drumul și doar am testat aplicația.

Edited by Sebi