Clicky

Jump to content
fLu

LG G3 sau mai bine sa astept Note 4 si IPhone 6 5.5"

Recommended Posts

Biti am vrut sa spun!scuze

Eu cred ca te ajuta mult un procesor mai bun

De exemplu:nu cred ca ai putea sa pui o camera de 16 mp sau 20 mp pe un smartphone cu frecventa procesorului 1 GHz!!

Si aia 4 gb te ajuta candrei poti face mai multe operatiuni simultan fara pic de lag

Si eu am fost exact ca tine cand mi.am luat telefon, wow quad core 2.3 2gb ram etc... Pe cand nu folosesc nici 50% din procesor. Ce vei face tu cu septispe-core de 392GHz? Keep calm, note 3 sau G3 e mai mult decat destul.

hmm incepe sa ma cam manance undeva si parca as merge pe mana celor de la LG cu a lor LG G3 . Adica nu stiu ce sa zic dar parca nu vad cu ar putea sa ma surprinda cei de la Samsung cu al lor note 4 in plus poate doar un senzor de amprenta si poate alte functii pentru S pen pe care sincer sa fiu nu stiu daca l-am folosit vreodata la adevarata lui capacitate pe note2'ul meu doar asa la misto in gerean dar in rest sta acolo si luni de zile fara sa-l scot iar ca specificati ce pot cere mai mult sau mai bine zis la ce am nevoie la mai mult de atat ?! acum voi ce ziceti ? ... app inca un factor care ma determina ar fi faptul ca are un pret ok + tableta cadou

Acuma ca primesti si tableta e ok,cauta variata aia japoneza sau care o fi,la care primesti 2 baterii. Daca gasesti..

Edited by Sebi

Cred ca asta singura lui problema , ecranul consuma prea multa energie iar diferenta nu este atat de mare pe cat se astepta doar ca pentru mine o sa fie o diferenta mare trecand de la HD la QHD si poate se poate rezolva din soft printr-un update acest consum de energie :)

Coreeană Sebi:),menționez doar pentru informație:)

@fLu: G3 este totuși un bun terminal care poate oferi numeroase satisfacții,dar sunt cel puțin două motive să aștepți Note 4

-primul pentru că Samsung s-ar putea să vină cu ceva nou și particular;se vorbește de design,cameră,iris scanner,procesor,etc

-al doilea pentru că odată cu apariția lui Note 4,G3 va suferi o nouă ușoară devalorizare (unde mai pui că se vorbește deja de G3 Prime)

Rezumând,G3 este recomandat doar la un preț cu adevărat concurențial.Trebuie menționat că atât Note 4 cât și IPhone 6 vor avea prețuri pline,pentru o bună perioadă de timp.

Trimis de pe Marte

Tocmai ce citisem si eu articolul si vroiam sa intru sa postez, deci suna bine daca sunt adevărate dar in primul rand ar dreptate mare Master_B ca daca e sa mai astept putin cu siguranta o sa mai scadă prețul iar in legatura cu varianta LG g3 prime citisem undeva ca e o versiune doar pentru Asia, acum ramane de vazut daca chiar asa o fi.

Edited by fLu