Jump to content
Deio

Notificare LED pentru telefoane si tablete

Recommended Posts

Moto Defy Mini are (multicolor). M-am jucat cu Nokia 500 și parcă și el are alb în butonul home.

Din câte știu eu niciun telefon WP8 nu are LED de notificare, deci poți să le tai de pe listă. :)

Eu pe vremea lui N4, credeam ca e doar alb ( o tenta usor mov) :)

Sent for my Mototola XT1033 using Tapatalk 2

Edited by reflavius

Redmi Note, are led notificare RGB, tranzitie placuta default / pulse , butoane inferioare iluminate in rosu, customizabile ca durata, per total este un smart excelent in 230$ merita pe deplin, zic eu...nu gasesti mimic 'autohton' gen, olview, e-(z)bo(l)da, (in)evolio, v(e)oninio, etc...

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk 2

Edited by reflavius

@andrei

Adica? Imi urezi bun venit in comunitate sau faceai referire la altceva ce evident eu nu stiu...?!

Unde găsesc în setări la Note4 cercul acela cu toate nuanțele ca să îmi aleg singur culoarea în care să lumineze led ul la diferite evenimente?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

:)... Pai e de 👽 treaba asta, pentru ca la al meu când l am configurat am avut opțiunea asta și i-am dat un galben de ma iau cu nervii

Ce mama ei de treaba, am eu ceva în tel în plus /minus?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Edited by Kali

Samsung a dat-o in bara. Nu imi face nici mie corect culorile. La S3 erau perfecte, la S4 mai dadea cu virgula, Note 3 facea culori super, la Note 4 praf :(

Au miscosrat LED-ul si este acoperit putin de carcasa, se vad si pe alb si pe negru dungile.

Revin si sustin si eu problema cu Samsung...am zis intr-o postare ca Note 3 Neo al meu are led RGB, dar din pacate orice culoare as vrea el saracul numai albastru inchis, deschis, rosu si verde poate...deci nu e RGB...sau poate are al meu vreun defect...pacat, stiu ca la s3 arata superb culorile...

Are un amic Nexus 7 2013, tableta are led RGB.

Eu am tableta Nexus 7, 2013, dar ledul nu atenționează decât cu lumina alba. Nu am încercat nimic de customizare.

Am si un smartphone Philips S388 cu Led RGB.

Nexus 7 nu are LED RGB, iar cei cu probleme la crearea culorilor, va instalati Light Manager si vi le faceti in Hex cum doriti.