Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Vreau sa imi achizitionez o tablet si pentru a raspunde foarte bine nevoilor mele, ar trebui sa aiba si o tastatura atasata, creste mult rapiditatea cu care raspund la diverse mail-uri sau editez documente, daca exista si o tastatura clasica.

Si acum intrebarea: ce model imi recomandati, la un pret mediu, cu performante destul de bune?

Edited by Monica Daliu

Ce inseamna mai exact pret mediu pentru tine dat fiind faptul ca tablete gasesti de la 300 de lei la 2000 de lei. Ce sistem de operare vrei sa aiba. Ai spus ca vrei sa editezi documente deci cred ca pentu a putea sa te desfasori mai bine in timpul editarii ti-ar trebui ceva cu windows.

Trimis de pe al meu gt-s6310 folosind Tapatalk

Bugetul meu ar fi undeva la 1000 - 1300, iar in ceea ce priveste sistemul de operare nu pot spune ca m-am gandit la acest aspect. Fiecare sistem de operare nu are aplicatii de editare de documente pe care sa ti le poti instala? Nu cunosc prea bine acest subiect, ma voi documenta putin, pentru ca se pare ca trebuie. Multumesc mult de informative alexcosmin!

In jurul sumei de 1.500 Asus Transformer T100, cu Windows 8.1, 2gb ram, procesor intel, ecran de 10, bateriabte tine 8-10 ore. Eu o am de 2 luni, sunt multumit de ce poate face la banii astia.

Ba da, dar, totusi, la MS Office gasesti maximul de functionalitate. Iar daca editezi documente Office pe care apoi le distrubui si altora (sau invers) si acestia lucreaza pe PC, in suita desktop, cred ca ar fi de dorit ca si tu sa lucrezi tot in suita de la MS. Exista multe chestii comune, dar nu tot ce stie MS Office vei gasi in aplicatiile tertilor, pe alte sisteme de operare.

Fiecare sistem de operare nu are aplicatii de editare de documente pe care sa ti le poti instala?