Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut,

După cum spune și titlul aș dori să aflu mai multe păreri despre aceste 2 telefoane. Aș vrea să achiziționez unul, dar sunt nehotărât. 

Am avut probleme cu unele din fostele telefoane (niciunul de la marcile prezentate) și aș vrea să aleg ceva de calitate, mai puțin predispus la nevoia de trimitere în service, etc etc.

M-ar interesa părerea voastră în comparația dintre cele două pe următoarele planuri 

1 Performanțe

Raport calitate-preț

Durabilitate - și aici mă refer la rezistența fizică a telefonului, stabilitate, funcționare optimă a sistemului/aplicațiilor

Accept orice părere și chiar și alte variante de telefoane în jurul acestui preț (maxim 700 lei)

Vă mulțumesc anticipat!

Le-am avut pe amândouă. Personal as recomanda P5 Quad. După un an de zile de folosire la greu încă rezistă ;)

Sau poți încerca și LG Optimus 4x, dar SH.....

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

http://m.emag.ro/telefon-gigabyte-gsmart-maya-m1-v2-dual-sim-white-maya-m1-v2-white/pd/D77XJBBBM/

Sau mai pui 70 de lei și ai moto g.

Trimis dintr-un veceu public,ăla de acasă s-a încălzit prea tare,folosind Tapatalk 14.

Vă mulțumesc pentru păreri.

Am citit pe site-ul celor de la AllView că utilizatorii au probleme cu camera/flashlight-ul sau cu semnalul slab (destul de mulți). Ceva asemănător și pentru Gigabyte - probleme cu microfonul la telefoane noi, pixeli morti. Să fie din cauza hardware-ului sau doar câteva cazuri nefericite?

De HTC Desire 310 ce credeți? 

Edited by AndreiG

Si ala e bun,dar parerea mea,daca poti sa faci rost inca de 100 de lei,mai bine un moto g,are o camera foto foarte buna,display mai bun,are corning gorilla glass 3,are blit,are 8/16 gb spatiu de stocare,pe cand la htc doar 4gb,gandeste-te bine si la ce vrei sa folosesti cel mai mult telefonul.
Edit:daca nu poti nici cum sa mai pui niste bani,iti cumperi second-hand,gasesti cate vrei pe mercador si tocmai si olx si okazii si tot tacamul,as pune un link aici de la o oferta buna de pe tocmai dar mi s-a atrat o data atentia cum ca fac reclama,asa ca te descurci tu. :*
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6009&idPhone2=5831

Edited by Sebi

Si ala e bun,dar parerea mea,daca poti sa faci rost inca de 100 de lei,mai bine un moto g,are o camera foto foarte buna,display mai bun,are corning gorilla glass 3,are blit,are 8/16 gb spatiu de stocare,pe cand la htc doar 4gb,gandeste-te bine si la ce vrei sa folosesti cel mai mult telefonul.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6009&idPhone2=5831

Sunt dispus să pun 100 de lei in plus, atâta timp cât telefonul (ca și model și fabricație mă refer) nu promite drumuri spre service din cauza blocărilor de soft, închiderilor bruște după apeluri sau mai știu eu ce lucruri care nu ar trebui să se întâmple pentru un telefon nou.

Știți cumva daca are vreo reputație proastă vreunul dintre aceste telefoane? Promit că e ultima întrebare :)

Vă mulțumesc frumos pentru ajutor!

S3 mini eu personal nu ți-l recomand, de p5quad nu știu prea multe, dar avem un coleg cu moto g, @k_gula1985, întreabă de el tot ce vrei sa știi despre telefonul asta și el cred ca îți va spune, bafta.

Trimis de pe veceu' de acasă, s-a răcit intre timp, folosind Tapatalk 14.

S3 mini e cam slăbuț. Dacă îl folosești pentru vorbit e oky. Are soția unul și pana acum am schimbat placa de baza și bateria. Băiatul de la service a zis ca are telefon aproape nou acum. :)) Noroc ca asta garantie. +1 la sfatul colegilor. Mergi pe motto g

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Total de acord, am avut S3 Mini și am rămas dezamăgit.....

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Dacă ai noroc și nimerești un telefon fără defecte ca sa nu ai nevoie de service și dacă nu îți dorești cea mai noua versiune de Android, mergi liniștit pe p5q.

Sunt și destule custom rom-uri dacă ești interesat iar cu cel stock prinzi peste 7 ore SOT.

Trimis de pe al meu P5Quad folosind Tapatalk

Parerea mea e p5 quad.il am de un an si se misca foarte bine.la inceput avea un pic de lag cu versiunea 4.1.2,dar cu asta noua se misca ok.in final,allview p5 quad este o buna alegere la pretul 700 lei