Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Tastatura SwiftKey a devenit disponibila gratis pe GooglePlay.

Eu inainte foloseam tastatura Fleksy, foarte buna, spatii mari de apasare a butoanelor si o probabilitate mica sa gresesti cuvintele, avea o tasta space destul de inteligenta si cateva trecuri prin intermediul gesturilor facute pe tastatura.

Am trecut la SwiftKey si imi place ca este ceva mai complexa dar nu stiu cum sa scot acea bara care imi sugereaza cuvintele, nu am gasit niciunde in setari, se poate scoate bara aia de cuvinte la SwiftKey ?

Voi ce tastatura aveti pe telefon ?

post-12578-0-66183900-1402497059_thumb.png

post-12578-0-15956800-1402497060_thumb.png

Exact pe acestea le am și eu. SwiftKey e mult mai buna pentru corecție. Fleksy arata mai bine, are gesturi pentru memorat cuvinte și pentru ștergere. Îmi plac amândouă. De când cu ultimul update folosesc SwiftKey, și îl voi folosi pana se pune Fleksy la punct cu dicționarul în romana. Fleksy consuma și mai multa baterie după ce am observat eu, dar sunetele de apăsare sunt mai plăcute ca la SwiftKey. Chiar ca e grea decizia 😠

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

dar stii cum pot sa scot cuvintele alea de imi apar acolo sus ca la google suggestions ? ma refer la swiftkey

daca ar avea flesksy un punct undeva langa space cum este la swiftkey si cifrele sus ar fi perfect !

Edited by soare

Offtopic... Swype cu dictare în limba română și cu diacritice.

Trimis dupe racheta de G-Pad a soției.

Intre Swiftkey si Fleksy oscilez si eu. Mi se par cele mai bune. Am mai avut TouchPal X care mai era bunicica si mai astept limba romana la Minuum.

daca as reusi sa elimin partea aia de deasupra tastaturii la go keyboard ar fi perfect (desupra tastelor qwertyuiop), asta ma enerveaza si la swiftkey

post-12578-0-32379600-1402573505_thumb.png

Am verificat și eu la SwiftKey. Nu se poate scoate. Ar salva ceva spațiu, dar totuși e utilă.

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk

a aparut Android L Keyboard in google play si cred ca este cea mai buna in momentul de fata

Argumente? Apropo de la ce ti.a venit inspiratia sa iti pui numele soare?(curiosity)

Edited by Gabii

argumente pentru Android L Keyboard : ara mai bine, raspunde mai bine adica atunci cand apas undeva sa scriu imi intra instant tastatura, am doua semne de punctuatie langa space pe care le pot accesa mai usor si literele de pe tastatura sunt aerisite (la fel ca la Fleksy

PS : soare este porecla mea, ma cheama sorin :D

post-12578-0-71616400-1404651651_thumb.png

Edited by soare

da, dar foarte putin dezvoltata, mie nu imi trebuie asa ceva ... scriu repede si corect :D

+ consuma putina baterie

Edited by soare

Am încercat și eu fleksy și nu mi-am dat deloc seama de ce este considerata a fi atât de bună.

Am șters-o in câteva minute.

Rămân la TouchPal care mi se pare cea mai completă tastatură din câte am încercat până acum.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk