Clicky

Jump to content
soosy

lg l70(d325) vs lg l7 II dual sim

Recommended Posts

as dorii niste opinii despre aceste 2 modele,daca sunt ok sau problematice

care ar fi mai bun din punctul de vedere al functionabilitatii(laguri,soft,timp de lucru ca si viteza...etc)

ma intereseaza bateria totusi sa fie mai de durata,culori cat mai ok si pana la urma si camera daca tot vorbim de camera de 5mpx si 8mpx(cea ce vad eu intre ele cea mai mare diferenta)\

multumesc

http://www.phonearena.com/phones/compare/LG-L70,LG-Optimus-L7-II/phones/8417,7714

Uită-te aici o comparație între ele ,din punct de vedere al specificațiilor.

În mare sunt cam la fel dar L7 II are o baterie mai mare plus o cameră cu senzor puțin mai mare ,dar L70 are specificații mai bune ,mai mult Ram și este la 1.2 Ghz nu 1.0 Ghz ,dar L70 are ecran mai mare dar rezoluția la fel ca și la L7II 480X800.

Edited by Alex Toma

mda...si eu asa am "depistat" ca sunt foarte asemenatoare

+ pentru l70 ca si dimensiune de ecran si procesor + ram

- camera si rezolutia la display

pentru l7 bateria si camera sunt plusuriile

Cam așa este , dar că ar trebui să te gândești că beneficiile (dimensiunea și procesorul) ,șă fie mai mari decât dezavantajele (baterie ,rezoluția) și atunci ar merita .

chiar sunt in dubii,evident conteaza procesorul si fiind si un model mai nou + ecranul mai mare desii nu are o rezolutie mai buna dar camera de 8 si bateria mai buna cam ma pune pe ganduri rau:))

este ca si cum cumperi ceva si ai de ales intre un pachet cu 2 chestii diferite...cumperi camera si autonomie sau viteza si un produs mai nou

greu

Pai tu ce vrei sa faci pe telefon? Am văzut în primul post ca vrei camera bună și autonomie mare, atunci alege primu pachet. ;)

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14

Cat vrei sa dai pe telefon? Nu te limita doar la 2, studiază piata

Trimis de le telefon ca laptop-ul mergea ca ceapa.

Cat vrei sa dai pe telefon? Nu te limita doar la 2, studiază piata

nu am un punct fix sa zic asa...dar oricum undeva la pretul acestora(si din cate am vazut astea de noi sunt cam 600 lei si un pic..si poate chiar si sh mi-ar fi ok deci mai ieftin)

Pai tu ce vrei sa faci pe telefon? Am văzut în primul post ca vrei camera bună și autonomie mare, atunci alege primu pachet. ;)

tin si la camera,si daca se poate poze cat mai bune,si nu in ultimul rand daca este smartphone atunci sa imi mearga si ceva jocuri,aplicatii etc..evident si de durata ca si baterie.poate prea multe pretentii dar pana la urma trebuie sa fie si o cale de mijloc sa renunt putin din una si sa am mai mult din alta dar totusi sa fie ok:D sunt deschis si la alte sugestii(pentru camera buna,autonomie,display intre 4.3 si 4.5)iar ca si design nu in ultimul rand mai subtil(nu foarte gros si mare..)cam atat

dileme le avea pentru mine la un tel dual sim

zic ca nu isi avea locul acolo aceasta comparatie,eventual mai de graba pe sectiunea lg...chiar rog un moderator sa mute discutia acolo

multumesc

Cat vrei sa dai maxim pe telefon? Eu ți-aș sugera un z1 compact. Nu știu cum sta cu bateria dar știu ca la camera și performante e bun.

El zicea de L7 care e vreo 700 si tu zici de Z1 Compact care e vreo 2000

Nu a specificat bugetul, a zis doar ce vrea de la telefon. ;)

Z1 Compact sta foarte bine la baterie. Si il gasesti bine sub 2.000. Discutia nu se muta la LG (a se observa cu ce litere am scris ;) ) pentru ca tine de sfaturi pentru cumparare.