Clicky

Jump to content
Aurora Toma

Instalare jocuri peste 1 GB

Recommended Posts

Buna ziua!

Posed o tableta UTOK 700Q Lite cu 1 GB ram si 1GB inter, din care mai sunt liberi circa 200 MB ram si 130 MB intern.
Stiti cumva daca exista vreo posibilitate de a instala GTA III - de exemplu - tinand cont ca dimensiunea odd-ului este de peste 1.4 GB?
MENTIONEZ CA - MOMENTAN - NU VREAU SA ROOTEZ TABLETA !!!
Chiar daca adaug un sd-card, spatiul din android\odd este acelasi. Se poate extinde sau mapa folderul odd pe sd-cardul extern?
Exista vreun partition manager dar - inca o data - fara sa fac root la tableta?

Multumiri !

Specificatiile tehnice de pe site-ul UTOK sunt foarte clare (ca si informatiile raportate de tableta pe care o "chinui" de trei luni):  4 GB intern, din care 1 GB liber si 1 GB ram (aproximativ).

Mai am, insa, cateva joace instalate si nu vreau, pe moment, sa renunt la ele.

Stiu foarte bine ca exista Link2Sd, dar acesta are nevoie de root.

Creadeam ca a fost dezvoltat un soft care sa faca mapare la un card extern fara a fi nevoie de root.

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.

Edited by Aurora Toma

:( nu exista program  sa muti un joc care  sa ruleze de pe EXTERNAL CARD ,FARA ROOT... ex: igo si sygic merg  de pe external card fara root

Eu am cumparat  un card de 64 GB fara sa  ma informez  k nu se poate  juca jocurile mari de pe card  asa ca 50 gb sunt liberi  tot timpu  numai  10 pe care iam folosit pt   HARTILE DE GPS.......

Ar  fi o solutie  pt cei care  nu au spatiu suficient  si fara sa rooteze telefonu/tableta sa mute  din  Folderu OBB    in external card  fara sa piarda  salvarile.Si cand vrei sa joci il  muti inapoi !:)