Clicky

Jump to content
mesersmith

Quote la mesajul de dinainte.

Recommended Posts

Vad, deseori, ca se face quote la mesajul de dinainte si apoi se raspunde la el.

Nu inteleg logica unui astfel de lucru si nici necesitatea acestuia.

Cred ca moderatorii ar trebui sa intervina si sa elimine acele citate, absolut inutile, pentru ca se intelege si e foarte evident ca mesajul pe care il scrie cineva, se refera la mesajul de deasupra. Atunci cand e altfel si se refera la un alt mesaj, de mai dinainte, e logic sa se faca quote.

Si vad ca se editeaza comentarile scrise gresit. Asta nu ar fi nimic rau, dar de ce nu le corectati pe toate. Vad greseli care nu sunt editate.

Si vad ca se editeaza comentarile scrise gresit. Asta nu ar fi nimic rau, dar de ce nu le corectati pe toate. Vad greseli care nu sunt editate.

No offense,corectez si eu in limita timpului disponibil.Ti-am explicat pe PM de ce am editat.Te rog sa-mi trimiti si mie link catre greselile necorectate,pt ca nu pot sa iau la mana toate mesajele de pe forum.

Crezi? Si cu ce ai masurat tu ca sunt greseli...acele greseli?

Ca nu m-ai convins deloc ca ai avea scule pentru a face asta...

Oricine poate face greseli...mai ales daca te grabesti sau scrii de pe telefon.Dar cand corectez acelasi cuvant de cateva zile....nu cred ca se mai pune problema de greseala.Si nu cred ca trebuie sa fie cu suparare,din greseli se invata.

Din pacate nu toti sunt forumisti si cu atat mai mult, nu toti sunt familiarizati cu IP Bord si probabil nu vad fereastra cu Reply to this topic, cat despre exprimare ..... se vede la BAC :) (care-l mai apuca)

Acum sunt pe telefon și nu pot verifica, dar dacă răspunzi simplu la un mesaj, nu se face quote de la sine.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Nici eu pana acum,nu am mai postat pe un forum cu IP Board.Dar daca te uiti cu atentie sub ultimul mesaj se gaseste fereastra "Reply to this topic".Daca vrei sa atasezi o poza atunci trebuie apasat butonul "More Reply Options"

Acum sunt pe telefon și nu pot verifica, dar dacă răspunzi simplu la un mesaj, nu se face quote de la sine.

Corect dar numai daca folosesti fereastra amintita pentru ca in versiunile mai noi de IP Board nu mai exista butoanele simple de Add Reply , apropo nu se pot introduce ??? astfel userii nu vor mai fi tentati sa apese pe butonul Quote

Sau sa le traduceti, ca poate nu stie lumea engleza :)

Eu cred ca e in firea omului, in ADN de pe vremea pesterilor. Prin natura ocupatiei ma dau si pe forumuri de programatori. N-ai zice ca acestia sunt atehnici in utilizarea calculatorului sau a Internetului. Sa vedeti acolo cand dau baietii quote la un post cu 50 de linii de cod si adauga inca 50 de linii pentru a arata ce au modificat in linia 28, dupa care vine primul si mai da un quote la toata treaba ca sa zica thanks, man.

Că trebuie să traduci ceva dintr-o limbă străină, e cum mai e. Dar ce te faci când trebuie să traduci din română tot în română.