Clicky

Jump to content

Vine vara! Planuri?

Recommended Posts

• Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Planurile mele pentru vara asta, includ găsirea unui loc de muncă pentru început.

Dacă-mi permite timpul o vacanță, altfel vreau să lucrez cât mai mult la firma mea, mai ales că e la început.

Frumos, baieti. Imi place. Daca nu va tirati prin alte fusuri orare, poate avem si noi o sansa la pensie

Posted Images

Și eu doream la geografie, chiar îmi plăcea și uite-mă la....Filosofie :)). Nu știi niciodată unde poți ajunge. Chestia cu informatica este că ar trebui predată în paralel cu logica și matematica. Fac o casă bună aceste materii. Din păcate logica se predă foarte puțin în clasa a IX-a și apoi abia în primul an de facultate și al doilea și asta la filosofie. 

Am urât logica. Nu am dat și încă nu dau 2 bani pe logica care se face în clasa a a ix-a.

Eu ți-am zis ce mi-ar plăcea. Ce s-o întâmpla... Nu știu.

Geografia e printre singurele materii pe care le învăț de plăcere. Îmi place sa rețin munți, râuri, număr de locuitori, repere geografice. Sa învăț despre metropole. Cam tot ce tine de geografie.

Trimis de pe al meu C2305 folosind Tapatalk

@candrei Alte activitati conexe dezvoltarii de software: analiza, planificare, implementare, testare, documentare, intretinere, vanzare. La toate acestea nu scrii nici un bit de cod, dar, bineinteles, trebuie sa ai habar de coding.

Atunci candrei, de ce ai mai mers la mate info? Eu sincer deabia astept orele de info/tic in.care ma si relaxez dar si invat ceva. Singura teza la care nu invat deloc si iau 10 e la info, pur si simplu mi se pare usor. Legat de logica, mai ales ce facem in a IX-a, nu are nici un pic legatura cu informatica

Trimis de pe G2

Oho, esti optimist. Eu cand mi-am facut firma, dupa doi ani am iesit prima oara la mai mult de 10 km de Timisoara! Bafta cu firma. Si nervi cu Statul :))

Mersi. O să am nevoie și sper să merite. Dacă nu, planul 2 polițist la frontieră.  :))

Renunta la a doua varianta. Iti spune asta un absolvent al liceului militar (de politie) si al Academiei de Politie arma Politie de Frontiera. Nu mai e ce a fost. Pe afara vopsit gardul, inauntru leopardul. Frecus maxim pe niste salarii deloc mari. Da-i inainte cu firma.

Sent from my Moto G using Tapatalk

Edited by k_gula1985

Hai ca-ti spun eu, spaga nu mai e asa de mare :) sau (in unele cazuri) lipseste cu desavarsire, frecusul (vorba lui @k_gula1985) e din ce in ce mai mare (ture, trageri, analize, votari, amabilitati cu toti tiganii europeni :) , controale, telefoane ascultate, etc.) plus ca nenea Schengen bate la poarta deci pe granita de vest va fi restructurare maxima, la nord te bati cu traficantii de JingLing :) (cine cunoaste, stie :) ).

Ce mai !, proasta "investitie"

Atunci candrei, de ce ai mai mers la mate info? Eu sincer deabia astept orele de info/tic in.care ma si relaxez dar si invat ceva. Singura teza la care nu invat deloc si iau 10 e la info, pur si simplu mi se pare usor. Legat de logica, mai ales ce facem in a IX-a, nu are nici un pic legatura cu informatica

Trimis de pe G2

Pentru ca la 14-15 ani ești ușor influențabil.

Pentru ca ma gândesc la viitor.

De fraier.

In masina doar apesi pedala, sa vezi adrenalina cand cobori in padure 😁.

@Candrei, atunci sunt influentat din clasa a 5-a? Daca imi place ceva si fac cu placere nu inseamna ca sunt influentat

Trimis de pe G2

In masina doar apesi pedala, sa vezi adrenalina cand cobori in padure ðŸ˜.

@Candrei, atunci sunt influentat din clasa a 5-a? Daca imi place ceva si fac cu placere nu inseamna ca sunt influentat

Trimis de pe G2

Am răspuns la întrebare în nume propriu. Și eu mi-am dorit și am fost atras de câțiva amici. Visam avioane, am primit avioane.

Nu trebuie sa te ataci.