Clicky

Jump to content

Vine vara! Planuri?

Clasic Costi

Recommended Posts

Strand de 4 ori pe saptamana ? Normal ca nu-ti place pe Transalpina :D

N-am zis că nu-mi place.

Dar e ca pomul lăudat...

Trimis dupe racheta de G-Pad a soției.

Pai nu m-au angajat deoarece nu aveam vârstă minima, dar găsești ușor de lucru, numai sa vrei sa muncești.

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14

Nu e chiar asa. Sa zici ca te duci ca barman / ospătar, ți se cere experiență. Pe asta nu o poți căpăta fără sa te angajeze cineva. Cerc vicios.

Ma gândeam să lucrez o perioada degeaba, sa prind niște experiență. Din ce fac la școală, degeaba fac. Nu ma ajuta cu nimic. Termini clasa a 12a și nu ai nici o meserie. :))

Trimis de pe al meu C2305 folosind Tapatalk

Nu, la anul. Ma refer ca nu îmi pot găsi nimic unde sa fiu susținut de cunoștințele din liceu pe care, chipurile, ma specializez.

Te contrazic cu vremurile, sa luam un mecanic. Unu care face asemenea cursuri, se poate angaja lejer la un service ca sa aprofundeze și poate primi și bani + ca pune în aplicare ceea ce el a învățat la școală.

Eu, cu mate-info, stau și ma uit la soare.

Dacă-mi permite timpul o vacanță, altfel vreau să lucrez cât mai mult la firma mea, mai ales că e la început.

Oho, esti optimist. Eu cand mi-am facut firma, dupa doi ani am iesit prima oara la mai mult de 10 km de Timisoara! Bafta cu firma. Si nervi cu Statul :))

Tătă lume fuge de profesionala, dar nimeni nu-și da seama ca mai e nevoie și de oameni care sa muncească și cu mana, nu numai cu mintea în birouri.

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14

@candrei mate-info necesită un grad înalt de calificare, cicluri de mai mulți ani etc. Totuși un informatician ajunge într-un final să câștige mai mult decât un mecanic auto. :). Eu m-am hotărât să-mi caut o slujbă în București, pentru că în Focșani totul este cam mort. Adică fie ești la stat, fie vinzi la un magazin, sau ești băgat într-un partid politic. E constipată treaba destul de tare în orășelul meu :(.

Crezi ca în Vaslui e vreo diferență?

Culmea, nu ma văd informatician în viitor. Nu îmi place, nu pot sta câteva ore pe zi sa programez. Nu-i de mine treaba asta, nu rezist câteva ore în fața unui monitor încercând sa scriu linii de cod.