Clicky

Jump to content
Clasic Costi

LG G3-Avem specificatiile full

Recommended Posts

Tot pe acolo...

Posted from my G2

No. E vorba despre branding. Cand spui G2, cu siguranta il cumperi in detrimentul unul G PRO.

Vezi la Samsung, grosul banilor vine din seriile Galaxy si Note.

aze8ave2.jpg

Se pare că zilele acestea LG G3 vinde între 25000-30000, de unități pe zi față de numai 7000-8000 de unități câte vindea Samsung S5 în perioada de lansare.Este vorba de o valoare de 3x mai mare față de concurentul direct și de circa 2x mai mare decât ceea ce a realizat LG G2 în perioada lansării.

Noul ecran QHD se pare că a înclinat decisiv decizia clienților,cel puțin în raport cu S5,care nu a adoptat aceiași rezoluție făcând în cazul de față un pas generațional mai puțin important față de alți ani.

LG a reușit să rezolve o parte din lacunele care au condus utilizatorii să nu aleagă G2; ca memoria extensibilă sau bateria detașabilă, și a propus un top al gamei, cu un design premium în ciuda utilizării materialelor plastice. Pentru moment, LG se bucură de triumful în casa proprie; în curând vom afla dacă și în alte țări va fi la fel de apreciat.

Trimis de pe Marte

Tareee curios sunt la ce pret o sa fie adus la noi si CAND o sa fie disponibil . Ma uitam acum pe net la preturi si am vazut ca LG G2 a ajuns in jur de 17 mil ceea zic eu ca e un pret foarte bun pentru un asemenea telefon mai ales ca nu este cu mult peste el G3 .

Edited by fLu

N-o chemați recenzie!:) LG G3 într-un prim contact real.Modelul corean are antenă TV !:)Lăsați orice speranță de înțelegere limba, dar cel puțin ne facem o idee cum arată în realitate.

Tipul...,se vede de la un kilometru că se ocupă cu recenzii de dimineața până seara:)

Trimis de pe Marte

Lg se pare ca vor sa se distreze. :)))

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14

Ati observat ca filmează cu un G2?:)))

Trimis de le telefon ca laptop-ul mergea ca ceapa.

Sau nu filma cu un G2 dar a pus în cadru și un G2.

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14

Din câte știu eu, cred ca ambele versiuni,și cea cu 3 și cea cu 2 GB de Ram, au pe lângă focalizarea automata a camerei de pe spate și un laser ce măsoară distanta pana la obiectul ce urmează a fi fotografiat și timpul de focalizare se reduce foarte mult fata de camera unui Samsung s5, de-asemenea am văzut un review făcut în SUA cum ca stabilizatorul în video mode este de-asemenea mult mai bun decât pe s5! HDR-UL este peste așteptări și face fata chiar și în condiții de lumina slaba, iar timpul de răspuns în trecerea de la lumina puternica la slaba a camerei este mai buna decât pe s5. Poate spuneți ca sunt obsedat însă s5 a fost luat drept referință și iată ca de data aceasta este bătut cel puțin la capitol foto/video! Cât despre redare video, preciza ca poate reda chiar și video 4k. Dacă găsesc review-ul, voi posta linkul sa vizionați și voi pt a va convinge!

Oricum arată foarte frumos finisat.

@Erwin e la quickmobile.ro LG G3 și din câte văd este și disponibil pentru comandă.Așa că:Vine si la mobilissimo? :D;) Scuze dacă am pus o întrebare idioată

Acum e clar de ce sunt două baterii la pachet.Din păcate nu e un campion în autonomie;ecranul consumă mult și fiind unul dintre primele cu această rezoluție,nu este chiar maximul în ceea ce privește calitatea.Cu siguranță vor perfecționa dar va mai dura ceva timp,un bun device privit în ansamblu,dar pe care nu l-aș recomanda decât peste câteva luni când prețul său nu zic că se va înjumătăți, dar pe aproape.

Trimis de pe Marte