Clicky

Jump to content
Clasic Costi

LG G3-Avem specificatiile full

Recommended Posts

Da,toate specificatile sunt aici.Insa poate la multe dintre ele chiar ne-am asteptat cu siguranta.Noul flagship LG vine cu un ecran de 5.5 inch ecran QuadHD  cu o rezolutie de 2560x1440 cu 538 ppi si o baterie mare de 3000 mAh.LG G3 are,mai mult ,un ecran edge to edge  marginile fiind si mai subtiri decat predecesorul sau.In interior LG G3 vine cu un procesor Snapdragon 801 tot de 2.26 Ghz (deci nimic diferit de G2) dar aduce in plus 3GB RAM.Pe spate avem aceias camera de 13 Megapixeli cu Flash pe fata o camera de 2.1 MP sii vine cu Android 4.4 KitKat USB 2.0 NFC.Memoria interna fiind de 16/32 GB

Sunt doar cateva dintre specificatii insa LG G3 vine in mare parte cu aceleasi specificatii ca pe G2.Dupa parerea mea numai ecranul si cateva specificatii si design-ul este nou restul le intalnim si pe G2.G3 a impresionat mai mult prin design-ul.Si chiar am vazut cateva imagini de la lansare unde era comparat cu S5.Eu unul cred ca anul acesta LG va face vanzari dar putin foarte putin peste cele de anul trecut.

Edited by Clasic Costi

Deja nu mai prea au ce sa adauge. Oricum 4x2.26 GHz la un proc de telefon e mult, ar trebui sa investeasca in design si optimizare la maxim, sa ajunga iOS-ul la fluiditate si optimizare

Trimis de pe LG G2

"Ma așteptăm la 4k"

Serios, abia au apărut ceva modele de televizoare 4k și tu vroiai așa ceva pe un telefon? Oricum, mai mult decât HD pe un ecran de 5,5 nu cred ca era nevoie.

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14

Va mai trece cam un an pana cand un producator nebun (a se citi chinez) va scoate primul telefon 4K. La un ecran asa mic fullHD e overkill. Poate la Note ar merge un 2K. Are 3 G de RAM si un SoC mai nou. E suficient..

Oricum, mai mult decât HD pe un ecran de 5,5 nu cred ca era nevoie.

Am un coleg cu un telefon de 5.5 cu rezolutie HD si pot zice sa nu se vede asa de ok precum reiese din fraza ta. Se vede destul de pixelat la vreo 230 ppi

Trimis de pe LG G2

Edited by Gabii

"Ma așteptăm la 4k"

Serios, abia au apărut ceva modele de televizoare 4k și tu vroiai așa ceva pe un telefon? Oricum, mai mult decât HD pe un ecran de 5,5 nu cred ca era nevoie.

Mai greseste si omul :)

Edited by Clasic Costi

Eu m-am referit la rezolutie fullHD, nu la HD. Nu vad rostul unei rezolutii asa mari pe un ecran mic. Poate ma insel, vom vedea in timp. Nu vad rostul unei rezolutii 4K, deja depaseste unele capabilitati ale ochiului uman.

În cursul nopții,LG a prezentat Quick Circle Case,carcasele originale pentru LG G3

te2a6u4a.jpgabejuzum.jpgatudebe4.jpgu5y6ehyp.jpgymete3u7.jpg

Quick Circle Case vor fi vândute în cinci culori diferite, în toate piețele majore în care G3 va fi distribuit. Conform LG, prin acest accesoriu vom fi capabili să efectuăm apeluri, trimite mesaje, asculta muzica, face fotografii și altele (fitness). Quick Circle Case dețin, de asemenea, "Smart Lighting", o funcție care deschide ecranul cu o culoare albă rotundă în interiorul ferestrei de fiecare dată când este deschisă / închisă sau apare un mesaj / apel.Quick Circle Case suportă, de asemenea, încărcarea wireless.

Trimis de pe Marte

Edited by Master_B

Am un coleg cu un telefon de 5.5 cu rezolutie HD si pot zice sa nu se vede asa de ok precum reiese din fraza ta. Se vede destul de pixelat la vreo 230 ppi

Trimis de pe LG G2

No,si eu pe tableta,care are ecran hd,de 7,nu de 5.5,pot spune ca nu vad absolut nici un pixel,decat atunci cand chiar ma straduiesc si incerc asta pe mai multe fonturi de culoare,pe alb am incercat de mai multe ori,si rar puteam sa vad niste pixeli acolo,cu toate ca pot vedea orice detaliu pana la 2 cm sa zic.

Edited by Sebi

Dupa mine, ai probleme cu vederea... La 7 inch HD ce ppi ai ?

Trimis de pe LG G2

Tot e putin, iphone 3gs avea vreo 240. De la 320ppi e acceptabil pentru mine

Trimis de pe LG G2

La al meu moto g care are in jur de 320ppi chiar nu pot distinge pixelii. Eu cred ca stau bine cu vederea. In schimb la Allview P5 mini, vorba unui coleg de pe forum, cand ma plictisesc incep sa ii numar

Sent from my Moto G using Tapatalk

Se pare că vor fi două variante de G3,ambele totuși cu baterie detașabilă și microSD:

Modelul de bază

Procesor Snapdragon 801ac tactat la 2,5GHz

GPU Adreno 330

2 GB de RAM

16GB de memorie interna | 10.40GB la dispoziția utilizatorului

Display 2560x1440pixel QHD cu densitate 538ppi

Camera din spate de 13-megapixeli cu OIS

Camera frontală 2.1 megapixeli

Android KitKat

3000mAh baterie detașabilă

Dimensiuni 146,3, x 74.6 x 8.9 mm

MicroSD

Modelul Top

Procesor Snapdragon 801ac tactat la 2,5GHz

GPU Adreno 330

3GB de memorie RAM

32GB de memorie internă

Display 2560x1440pixel QHD cu densitate 538ppi

Camera din spate de 13-megapixeli cu OIS

Camera frontală 2.1 megapixeli

Android KitKat

3000mAh baterie detașabilă

Dimensiuni 146,3, x 74.6 x 8.9 mm

MicroSD

Deci, în acest moment îmbunătățirile lui LG G3, comparativ cu G2 nu par să fie atât de puține și sperăm că și la nivel de UI și camera foto vor fi noutăți.

udu8uby5.jpgu5a9ygab.jpgu7uma4ap.jpgze9ezybe.jpga2a7a5ys.jpgepy9yra3.jpge7a7ateh.jpgbytega4a.jpg

Edit. În unele fotografii ,G3 apare cu o carcasă diversă,pentru protejarea adevăratului design.

Trimis de pe Marte

Edited by Master_B

y7agygaj.jpg

Deja în vânzare Corea de Sud,la prețul de 920000 de Won:aproximativ 660 de euro,în varianta top.(fără contract)

Trimis de pe Marte

post-12812-0-98741300-1400961593_thumb.jpg

Edited by Master_B

La ce specificatii are daca vine cu 500 de euro la noi rupe piata lui S5 si M8

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk

Eu sunt sceptic în ce privește performanta și mărimea ecranului. Adreno 330 e grozav pe FHD, pe QHD dă rateuri. Am văzut de curând un test cu S805 și performanța lui grafică. Adreno 420 are exact aceeași performanță pe QHD ca 330 pe FHD, deci nu e mare lucru. Chiar îmi pare bine ca al meu Nexus 5 rămâne in vârf, poate chiar peste G3. Ecranul ala e prea mare dacă nu îi se mai să vreo utilitate, un Pen. În rest arată superb.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Pentru un copil de 3 ani, 4 inch e phablet, pentru alții, nici măcar un 6" nu e de ajuns.