Clicky

Jump to content
reflavius

Noutati / Stiri despre comunicatii si telefoane mobile

Recommended Posts

Am avut emoții până la sfârșit, dar nu zice nimic de Mate 8 :D

Eu zic că ADN-ul nu se schimbă. Obiceiurile comuniste de genul “merge și așa“ nu se schimbă ușor doar pentru că ai ajuns numărul 3 mondial.

Trebuie sa ai tupeu maxim, dupa ce ai scos un telefon exploziv la propriu, sa spui ca ce reclama lumea nu sunt defecte/bug-uri, ci doar un moft al utilizatorilor. Se pare ca au uitat cam repede rusinea provocata de Note 7.

http://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s8-red-screen-issue-766701/

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Guest Deio

A avut si Mobilissimo un articol despre asta recent. Samsung spune ca se rezolva din "setari", eu sunt mai rau si zic ca Bull...cough...Sh.cough.

Ceva de genul, "nu il tii gresit" ci "te uiti in mod gresit la el" :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Bun, bun. Pacat ca varianta de 128 GB, care m-ar tenta, se apropie periculos de mult de pretul unui Galaxy S8. Poate se mai aseaza preturile in doua-trei luni si il achizitionez.

Cel ceramic e frumos, si negru nu-i rau...dar sa fie mai jos ca pret, asa ca la prezentare :365$/455$/530$ 64GB/128GB (black)/ 128GB ceramic.

Mai vazusem de dimineta un review, si da e ok pozar pe zi, anduranta 7/8 ore cu primele versiuni de soft mai din topor..nu e rau ....place la mine...

Cica s-au trezit taiwanezii dupa atata somn si au pus de cea mai buna camera foto pe mobil:

https://www.dxomark.com/Mobiles/HTC-U11-Mobile-review-The-new-DxOMark-leader

S-au trezit si altii. S-au trezit sa puna W10M pe S8. Si daca e fake, tot e de pomina ideea. OK, l-ai pus. Si? Apar brusc tonele de aplicatii lipsa? Ii convinge pe toti care zic ca e urata interfata? Iar daca chiar se va petrece, va fi pe banii MS, nu ca vrea Samsung sa incerce marea cu degetul, ca au mai avut un ATIV. La primele semne de fail, il lasa si pe asta din brate instant.

Cica ...

Like-ul e pentru ca te cunosc si poate o sa fie ceva concurs in viitor cu "cine are mai multe like-uri, exceptand administratorul de bloc..." :D Pentru ca pe ce zice DXO-ii aia nu mai pun pret demult. Pe vremuri asteptai cu lunile dupa o lansare si aprindeai saci de lumanari sa bage in seama telefonul care te interesa. Mai nou, de cand se dau punctele "la fotografie", ca in atletism, ca se apropie suta si se inghesuie toti, apar testele alea laborioase in ziua lansarii sau cel tarziu a doua zi. Inteleg ca oricine se poate duce la ei si sa le zica "vreau un test la asta". Ca din asa ceva traiesc. Dar parca eram mai sigur pe rezultatele lor cand alegeau ei telefoanele si o faceau cam de doua-trei ori intr-un an, in rest camere foto si video.

De acord, insa bunicel trebuie sa fie. Or fi bagat si ei din burta un punct - doua ca sa dea si altii bani sa-l detroneze Vedem la review-uri oneste ce stie telefonul sau poze facute de cineva care il cumpara.

P. S. Asa multe like-uri am?

Pe mine nu mă convinge să iau un HTC, nici chiar dacă DxoMark spune că e cea mai bună cameră mobilă. HTC e mai în groapă ca LG. Nici pe vremea când se spunea că S6 face cele mai bune poze nu îi credeam, pentru că cu G4 am reușit să fac niște poze absolut superbe. Am un S6 de la muncă, pozele făcute cu el ies la fel de slabe ca la Nexus 5 (făcute în aceleași condiții). Poate sunt eu subiectiv, dar testele astea sintetice sunt frecție la picior de lemn. Sunt cel mult orientative. Innoxius a spus deja că băieții de la Dxomark se cam vând. Ar trebui să facă teste la absolut toate telefoanele mai înstărite.

astia de la one+ lanseaza in 20 iunie al 5 lea "element' - personal nu m-au incantat de fel nici-o varianta, desi m-am jucat putin cu 3 serii diferite...

https://oneplus.net/launch?utm_source=notification1&utm_medium=email&utm_campaign=notification

Pentru că ești obișnuit cu "saorme" (miui)! :D. Eu am avut 2 variante (opo și op3 care încă îl am) dar și saorma și nu pot compara. Mi5 e bun telefon dar cu romuri proaste.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

Haha, ce fericit am intrat pe topic sa vad despre ce-i vorba. Maine ma duc sa-i fac pasaport piticei si ma gandeam ca scap de cele 5 ore preconizate de stat la coada.

Sent from my Galaxy S8+ using Tapatalk