Clicky

Jump to content
reflavius

Noutati / Stiri despre comunicatii si telefoane mobile

Recommended Posts

https://www.xda-developers.com/announcing-xdas-first-in-house-rom-labrom/

Super bine. Propriul rom xda unificat. Așa nu mai plânge lumea că nu găsește un rom potrivit telefonului.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

Este o păcăleală de 1 aprilie mai târzie :D

Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

S-au insinuat bine pe langa Google fripturistii de la AllView. Sunt curios ce patente au ei, in afara de asta?  :D

http://www.androidauthority.com/google-introduces-pax-patent-licensing-761408/

post-23-0-24323400-1491300567_thumb.jpg

Guest

si totusi, n-ar trebui sa uram firmele din tara muma. nu v se pare ca am cam devenit sclavi la chineji, coreeni si alti orezari sobolanari? da, stiu ca allview doar pune un soft si cateva capace dar totusi aduce un minimum de plus valoare sarmanului pib national. hai sa dam cu pietre si in autoturismele logan,dacia sau cu le-or mai zice, hai sa aruncam salamul de sibiu si carnatii de plescoi la pubela sa facem loc in frigider pentru shaorma, chebab, ghiudem si alte haleli bombastice care baga obezitate si cancer in noi, hai sa f...m tot ce e romanesc, de dragul consumerismului  de imitatie? deh, cum dracu sa mancam rosia aia micuta si sanatoasa din gradina cand ne face cu ochiul de pe taraba rosia aia grasana, umflata cu chimicale, aia importata cu tirul de la turci?

respect maxim pentru cine are logan si mai participa si la programul rabla, respecte maxime pentru cei care se incumeta sa infiga un arac in gradina sau isi pun legume la rasarit in ghivece pe balcon, respecct pentru cei care n-au uitat sa mai traiasca romaneste si n-au devenit robii bancilor mondiale ca sa devina sclavi pe vreo tspe zeci de ani pentru vreo masina vazuta prin reclame sau pe la vreun vecin caruia trebuie sa ii faca in ciuda ca si-a tras un model mai bengos, mai scump, mai cu staif.

PS

nu dati cu bolovani, e doar o parere personala, a nu se lua ca o obligatie ceea ce am zis. e o tara libera, fiecare alege al carui sclav sa fie. :)

Nu note 7 avea CGG 5? Din câte îmi aduc aminte era rezistent la shocuri dar se zgâria repede de unde deducem ca era făcut dintr-un fel de plastic, nu din sticla obișnuită cum era cu CGG 3 și 4. De la acela nu am mai auzit de alt telefon cu aceasta tehnologie.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Guest Deio

S8 e cu Gorilla Glass 5, inclusiv pe spate. E destul de fragil.

Recomand husa si folie, daca gasiti sa le potriviti. Good luck with that! :P

Apoi dacă îmi permit sa plătesc 800 euro pe un telefon, îmi permit sa plătesc și asigurare. Și nu stau cu frica, ca poate asa sau invers.......

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Samsung nu se lasa , insista pana le iese :))

Au repus Note 7 pe piata India , modelele refurbished vor avea baterie de 3200 fata de cea buclucasa de 3500, sa le fie intr-un ceas (ne) bun...

Iata din nou Galaxy Note 7R 

http://www.androidauthority.com/refurbished-samsung-galaxy-note-7-762632/

post-12162-0-53228300-1492025935_thumb.jpg

post-12162-0-28135200-1492025940_thumb.jpg

post-12162-0-72742200-1492025946_thumb.jpg

post-12162-0-45448700-1492025952_thumb.jpg

post-12162-0-07088600-1492025958_thumb.jpg

Aoleu. Ay, mi corazon. Nu-s întregi la cap. Citisem că au vânzări foarte bune cu S8 și S8+. Le-o fi venit curajul după tâmpeniile celor de la Pepsi și United Airlines.

@Erwin: nu scrieți un articol despre disponibilitatea Nokia 5 și 6 în România? M-ar interesa mult unul din ele pentru prietenă.

Acum ceva vreme speculam despre Mi6, iată-l azi in India, iar în 19 oficial, e fain ca-l lansează global, prin multe colțuri din lume, e în 2 variante, standard 5.2 si plus 5,7, rămâne puțin până la vârful lor de gama ...

http://m.91mobiles.com/new/prod_gallery.php?id=29805&cat=553#videos_0

Trimis de pe al meu MI 5 folosind Tapatalk

Ma tenta varianta de 5.7 inch, dar as fi vrut sa aiba display curbat. In functie de pret probabil voi avea de ales intre MI6 si Galaxy S8+.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Sincer, chiar dacă nu cunosc Xiaomi îți recomand cu căldură S8+. L-am butonat și este super ok. Samsung rămâne tot Samsung ;) Dacă nu aveam S7 Edge, treceam și eu la S8+

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Eu mi-am pierdut de mult încrederea în Samsung:

http://www.theverge.com.clonezone.link/2017-4-14-15303050-samsung-galaxy-s8-ship-issue

Din păcate, pot să scoată mii de S-ri, eu nu am treaba cu produsele lor, e super subiectiv, dar nu mai cumpăr nimic Samsung, în viața asta .

Ultimul produs Samsung care mi s-a defectat la 6 luni după expirarea garanției, a fost un tv 3d, care s-a ridicat la 'ceruri' definitiv, a fost ultimul produs Samsung cumpărat de mine, am avut telefoane, smart-ri (galaxy), aspirator, microunda, toate s-au defectat similar, prea multe coincidente în cazul meu, așa că acest brand nu mă pasionează...

În general pe televizoare merg pe LG. Ca și idee cea mai veche plasmă din casă l-am cumpărat în 2007 și încă funcționează fără probleme. La electrocasnice folosesc alte brand-uri.

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Deh, până nu te arzi , nu te locuiești, acuma am si eu 2 Tv-ri LG (unul din 2010-functioneaza impecabil), sunt net superioare calitativ vs Samsung, microunda tot LG, smart-ri numai Xiaomi la tot natul, excelente produse, acum nu pot să zic ca Samsung fac telefoane rele, dar nici nu poți să lansezi 3 serii , la intervale diferite cu aceleasi probleme!

Deci faptele vorbește!

Nu poți judeca un brand după câteva produse. Eu am tot TV LG în casă din 2013, fullHD și 3D, merge foarte bine încă. Nu mai am încredere în tabletele și telefoanele lor, din păcate și mai ales în frecvența cu care fac update-uri. Următorul meu TV, 4K, dar fără 3D va fi tot LG, probabil. Legat de Samsung și smartphone-uri, eu nu aș folosi un Samsung acum din cauza prețului. Pentru un preț mai mic găsesc telefon la fel de bun, deși Samsung a făcut mereu update la 2 versiuni de Android pe flagship-uri fără să existe discuții.

@Feri Nu contest faptul ca S8+ e probabil best of, dar si pretul e la fel. Parca nu-s pregatit sa arunc 4000 de lei pe un Samsung, cand pot sa iau un Xiaomi cu maxim 2500 de lei. Astept sa vad maine cu ce vin orezarii. Legat de Samsung, pare ca iar au sarit peste controlul calitatii produselor pe alocuri:

http://www.phonearena.com/news/Red-discoloration-of-the-Samsung-Galaxy-S8S8-displays-upset-buyers-in-Korea_id93161

Acuma daca arata ca in poza atasata, are un design destul de hotarat ( adica sper ca au luat din Mi5S si MI5 ce-i mai dragut) , doar sa fie clasic - corp metalic cu sticla pe ambele fete,

altfel nu-mi place , daca are dosul de metal sa-l utilizeze ei ;) Specificatiile aparute pe GfxBench probabil ca vor fi cele finale ...

Acuma eu m-am obisnuit cu 3GB /64 oare cum o fi 6 /128 ?

post-12162-0-31335600-1492581086_thumb.jpg

post-12162-0-16797100-1492581092_thumb.jpg

E sticla pe spate, dar prefer ceramica. Arata binisor, e splash resistant, fara jack audio. Dar varianta albastra are banda metalica galben cocalar :)) Iar varianta argintie e oglinda de machiat. Not impressed yet. Vedem ce mai stie sa faca, live stream-ul e cam praf si nu e in engleza.

Are sunet stereo, camera duala cu zoom optic x2, zoom digital x10, OIS pe 4 axe, baterie 3350 mAh

Oricum se va vinde din luna mai, iar varianta de ceramica nu e gata inca. Singura varianta pe care as lua-o ar fi cea de 128 de ceramica, dar aia sigur va fi mai scumpa, iar daca pretul la reselleri sare de 600 de dolari deja nu mai e afacere. Mai bine mai pun si iau S8+, ca imi place mai mult cum arata.