Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Android M se va numi Marshmallow. Buna gluma celor de la Phandroid     Sent from my LG G3-D855

O sa avem curand selfie-uri de 50 MP

Clătite face doar Note 7 când se încarcă.

Posted Images

• 2 weeks later...

Daca va bate gandul sa va achizitonati un ceas Vector sau Pebble, ca vad ca sunt la reducere cam peste tot, renuntati. Ambele companii au fost achizitionate de Fitbit, deci vor fi produse moarte in curand.

https://techcrunch.com/2017/01/10/vector-smart-watch-startup-acquired-by-fitbit-as-wearable-giant-expands-its-team

Par interesante noile smartphoneuri HTC. Scăpările au avut dreptate, ecran secundar pe Ultra. Și se pare ca un inclus și un Ai pe cele doua telefoane.

Enviado desde mi Sony Z2 D6503 mediante Tapatalk

Camera, sunetul și ecranul cică ar fi foarte bune și se pune mult accentul pe "U"(you).

Enviado desde mi Sony Z2 D6503 mediante Tapatalk

• 2 weeks later...

Mda, nici nu au început să facă valuri că vor să se ducă la fund. Care e logica unei companii care mărește prețurile de la an la an? Ia-le banii cât poți? Problema este că cei care ar fi cumpărat un Huawei se duc la alții sau la iPhone.

Asta e trendul, telefoane mai scumpe de la an la an. Problema e cine le mai cumpara? Imi face cu ochiul LG G6, daca arata ca in poza pe care am vazut-o. Macar la aia stii ca in 6 luni pretul e la jumate, mai ales daca n-are succes [emoji23]

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

Mai bine nu se deranjau, pentru un telefon Windows lansat o data la 3 ani, care se va vinde la reduceri dupa inca 2 ani :))

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

Daca gaseam spanacul de lapdock de cumparat imi luam Lumia 950xl fara sa clipesc. Oricum cand o sa apara primul telefon cu suport pentru Windows 10 o sa renunt la mar.

"spanacul de lapdock de cumparat" - Te referi la asta? Eu l-am primit in 4-5 zile de la comanda. Din pacate am renuntat la 950XL, avea niste chestii ce nu imi placeau, (incarcarea "rapida" nu era asa rapida folosea doar 5V nu si 9V si uneori aplicatiile stateau in cele 3 puncte de incarcare de ma plictiseam), dar in rest era splendoare. Uneori noaptea suspin dupa el si daca avea pix cum promiteau mincinosii, uitam de orice Note.

Pai nu cred dar momentan, teoretic, ma scapa de ceva nervi si laptop carat zilnic, combinatia 950xl + lapdock. Combinatie care este un compromis si pe care nu o gasesc. Ma amagesc cu gandul ca o sa apara ceva cu windows full si o sa explodeze piata de lapdock-uri, cel putin sa gasesti sa le cumperi.

"spanacul de lapdock de cumparat" - Te referi la asta? Eu l-am primit in 4-5 zile de la comanda. Din pacate am renuntat la 950XL, avea niste chestii ce nu imi placeau, (incarcarea "rapida" nu era asa rapida folosea doar 5V nu si 9V si uneori aplicatiile stateau in cele 3 puncte de incarcare de ma plictiseam), dar in rest era splendoare. Uneori noaptea suspin dupa el si daca avea pix cum promiteau mincinosii, uitam de orice Note.

La asta ma refeream. Cubuletul ala cu mufe o sa fie prima chestie care o sa ajunga la cosul de gunoi.

https://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/HP-Elite-x3-Lap-Dock/productID.5069318900

Partea de mobile, da. Intelesesem ca te intereseaza aplicatiile desktop. Alea merg doar in solutia full HP, telefon + dock. 

but HP go an extra mile with HP Workspace, aimed at getting mobile employees running Windows 32 and 64-bit applications via a virtualisation UWP and Continuum.

Pe mine ma interesa mai mult sa am continutul telefonului pe lapdock fara sa stau cu sincronizari cum fac acum pe laptop. Am nevoie si de cateva aplicatii de desktop pe care pot sa le inlocuiesc cu versiunile lor oferite pe web in browser dar m-am saturat sa ma car cu laptoapa dupa mine si sa-mi trimit fisere de pe telefon in el. Acum folosesc o tableta de 10' cu tastatura si windows si parca imi facea cu ochiul lapdock-ul de la HP + Lumia 950xl. Ma scapa de toate suferintele.