Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Android M se va numi Marshmallow. Buna gluma celor de la Phandroid     Sent from my LG G3-D855

O sa avem curand selfie-uri de 50 MP

Clătite face doar Note 7 când se încarcă.

Posted Images

Dejeaba frumos si inflacarat, sa-i spuna Pheonix urmatoarei serii sau Infinite, poate au noroc, imi doresc sa mai am si eu incredere In ei, subiectiv am avut ghinion cu multe produse Samsung: Smartphone, camera foto, dvd , mai nou si cu tv-ul, pentru mine ei exista doar ca raport al tehnologiei, stiu sunt subiectiv , dar nu-i condam de fel, cum nu agreez Apple, nu agreez nici Samaung, sunt foarte aproape sa nu mai simpatizez nici Xiaomi :)

Trimis de pe al meu MI 5 folosind Tapatalk

Păi dacă le fac la fel de bune, alea nu o să explodeze. Parcă văd prima știre: Samsung recheamă 2,5 milioane de cartușe. A doua știre: Samsung roagă gherilele să nu folosească cartușele 7s, pentru că nu sunt deloc periculoase :))

Tam-tam. Probabil de aici și inspiratia cu note 7....

http://www.phonearena.com/news/Did-you-know-that-Samsung-used-to-make-military-and-security-technology_id72844

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Edited by samyjuanito

E ca în bancul ăla cu mașina de cusut de la Cugir: oricum o asamblai, tot AKM ieșea :D Așa și la Samsung, oricum asamblezi N7, tot grenadă iese.

Pentru cei mai tineri, înainte de Revoluție, la Cugir exista, pe lângă fabrica de pistoale-mitralieră și una de mașini de cusut.

Un review autohton la Redmi Note 4, seria Redmi Note, 'loveste' din nou, interesant device, pacat ca e 'tinichea' vreau sticla, ceramica, carbon :)

http://madalinliviu.ro/xiaomi-redmi-note-4-review/

Eu am avut Redmi Note 1,2 dar 3, 3 pro ,4 le-am scapat...

Sincer nu ma grabesc sa prapadesc acest telefon, e prea ok pentru mine, customizat pe eficienta ma tine si 2 zile cu SOT peste 10h, 2h cel putin vorbite, 4g/3g/la la discretie, bt cam 1/2 ore,rezultat in antutu jenant cam 45000, sau optimizat kernel pe perfomanta cu olecuta de overclock, da pe la 139000 in antutu, deci nu prea am cu ce sa-l schimb...6e3ebc891add80fbb2802deb285d88b7.jpg781bf1b850e10ca1827a1eb241af2d0a.jpgb3066420078cccac3923f9b02f7752d0.jpg

Cred ca imi pun link-ul catre articolul asta la semnatura, ca data viitoare cand mai vad postari de genul "telefoanele chinezesti nu-s asa sigure sau iPhone-urile sunt cele mai sigure telefoane" sa le dau peste nas "expertilor" in securitate  :D

http://www.androidauthority.com/nexus-6p-iphone-6s-exploits-724764/

Eu zic să lăsăm benchmark-urile și să vedem cum se comportă telefonul zi de zi ;)

Și al meu scoate în jur de 139k cu toate că în alte teste scorurile sunt mult mai mici....

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge

• 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

@Innoxius, tu inca mai crezi in Mos Craciun? Stai cuminte ca nu vor face mare branza cu Skype-ul lor modificat. Sunt deja tone de aplicatii de messenger audio/video si nu vor fi niciodata unificate si nici nu va folosi lumea Skype in loc de dialerul nativ. Sau vor folosi cativa. Cam acelasi procent de nostalgici care cumpara telefoane cu Windows Phone, adica aprox. 1% [emoji23]

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

Nu cred. Eu doar am ciudă pe Google pentru toate testele lor copilărești și pentru că nici acum n-au scos o singură aplicație pentru text, audio și video, ci două separate și "se gândesc" să ne ușureze treaba, adică să poți lansa Duo din Allo. Noaptea minții, când puteau să facă una singură de la început.

Nu-i de mirare că din aproape 200 de contacte pe care le am, nimeni nu folosește nici una dintre ultimele astea două. Asta legat tot de adopție.