Clicky

Jump to content

Noutati / Stiri despre comunicatii si telefoane mobile

Recommended Posts

460 marafeti... not bad... not bad at all.

"decat" ca... TVA... taxe vamale... deci ajunge linistit la... 700 marafeti. de-inmultit cu 4 lei marafetu...

doomiioptsute leusteni bani de-ai nostri.

expensiv as zice pentru o chinezarie. :D

Pai sunt magazine care livreaza din Europa si nu platesti nici TVA, nici taxe vamale. Eu am dat fix 500 de dolari pe MI 5 Pro, fara nicio taxa gen TVA sau taxe de import.

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

Blackberry erau morti de mult, atat din punct de vedere hardware, cat si software. S-au dus vremurile cand companii intregi cumparau Blackberry pentru angajati. E cam greu sa te bati cu iOS si Android. Iar daca mergi pe mana Android, nu-i nicio sfaraiala sa fii unul din zecile sau sutele de producatori si sa fii in coada clasamentului la capitolul vanzari.

In goana dupa aur toti scad stacheta. Piata e deja suprasaturata, daca pana si analistii prevad ca Apple va vinde cu 6 milioane de telefoane mai putin fata de generatia anterioara. Preturile bubuie, telefoanele bubuie. Vin chinezii tare din spate cu preturi rezonabile.

Pff, parca regret ca mi-am luat MI 5. Arata super MI 5s Plus. Sunt curios cum face poze, ca la capitolul asta MI 5 e cam deficitar.

http://en.miui.com/thread-361827-1-1.html

Ce dreaq place la tinicheaua asta, grasa?! Sensor optic mai slab, pentru ram in plus care nu face nici o diferenta, ecran mai naspa, e ciudat ca un model superior vine din start cu minusuri care pentru mine sunt semnificative! Design-ul e praf!

Trimis de pe al meu MI 5 folosind Tapatalk

post-12162-0-97100000-1475266260_thumb.jpg

post-12162-0-05474100-1475266265_thumb.jpg

Mda, cam grosut. Nu stiu ce senzor are, dar crezi ca poate fi mai prost ca la MI 5? Indoor e penibil MI 5. Cred ca si fostul meu HTC Touch HD cu Windows Mobile facea poze mai bune indoor.

Nimic despre Pixel? Sau facem topic separat? Eu cred că va avea o adoptare cel mult ok, în mare parte din cauza prețului. De data asta nu au făcut deloc rabat la calitatea hardware-ului și sunt tare curios dacă pozele ies așa de bine cum s-au lăudat. Are și stabilizare optică? Pentru că doar software nu e de ajuns. Iatr design-ul... Nu au învățat nimic de la Nexus 4. Sticlă pe spate e un mare NU pentru mine. Acum ar fi putut băga slot de card, dacă tot nu mai sunt Nexus-uri și developer phones.

Am facut dimineata, dar am uitat sa anunt. http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/forum/383-forum-google-pixel-si-google-pixel-xl/

Acum nu stiu daca e corect la HTC. Da, ei il produc, dar e fara stampila lor. Pana acum am pus Nexus-urile la forumul producatorului. Pentru Pixel-i facem un forum general separat "Google"?

Păcat ca e de tinichea complet, îmi plac telefoanele fără fier, prefer carbon sau sticla, mult mai fin și simpatic ar fi imbinare: safir plus ceramic, plus policarbonat..păcat, ca arata ca o tinichea bijuteria... are componente de invidiat încastrate în tinichea...asta e, dacă Asus ne vrea reci...

http://www.asus.com/ro/Phone/ZenFone-3-Deluxe-ZS570KL

Trimis de pe al meu Mi 5 folosind Tapatalk

Nu inteleg noua tendinta: Dual-SIM cu SIM1 Micro si SIM2 Nano. Daca la un moment dat vreau card si sunt in strainatate cu SIM local pe SIM2, trebuie sa umblu cu adaptor dupa mine. Sau daca se intampla ceva fizic cu unul dintre cititoarele de SIM-uri.

Ups, s-a nascut sa fie rapid trecut pe linie moarta!

Note 7 oficial EOL !

Asta inseamna sa sari peste numere, cred ca note 8 (infinite) , va mai fi ce a fost Note 3/Note 4

https://www.engadget.com/2016/10/11/samsung-ends-production-of-the-galaxy-note-7-for-good/?sr_source=Facebook

Trimis de pe al meu MI 5 folosind Tapatalk