Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Android M se va numi Marshmallow. Buna gluma celor de la Phandroid     Sent from my LG G3-D855

O sa avem curand selfie-uri de 50 MP

Clătite face doar Note 7 când se încarcă.

Posted Images

http://www.theverge.com/2016/5/25/11766540/microsoft-nokia-acquisition-costs

Ma risc sa raspund la intrebarea din finalul articolului si sa spun ca singurul scop al achizitiei a fost distrugerea Nokia, nicidecum speranta ca vor face ei mare branza cu sistemul lor de operare si cu numele Nokia.

Nu cred că au dorit distrugerea Nokia cu bună știință, dar nu le-a păsat ce se întâmplă cu Nokia și oamenii lor. Au de unde să piardă, iar Nokia se pare că va reintra în afaceri cu ajutorul chinezilor.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Nu pot sa cred ca au fost atat de naivi incat sa creada ca vor deveni un lider pe piata de telefonie mobila. Probabil ideea de baza a fost: hai sa-i inlaturam si dupa aia vedem noi daca ajungem la cota lor de piata si daca vindem ceva. Daca nu ne iese, ghinion.

Sent from my LG G3-D855

Mai bine cumparau Internet Explorer :D

Opera shareholders approve acquisition by Chinese group

Legat de MS - Nokia, parerea mea e ca nu au vrut ceva distructiv, dar Microsoft nu se pricepe la domeniul asta. Sunt perfect paraleli cu mobile. Asa cum Nokia a dat chix cu booklet-ul 3G, pentru ca sunt paraleli cu domeniul PC, tot asa si MS. Macar Nokia si-a dat seama si nu a insistat.

Sa rupi tu relatii bune cu operatorii, sa dai afara jdemii de oameni de la Nokia care toata viata au mancat mobile pe paine, sa reduci calitatea telefoanelor (asta o spun eu, comparand Lumia 530 facut de Nokia cu 640 XL facut de Microsoft) si multe altele, mie imi suna a "Lasa ba, ca noi stim mai bine"

Ok, Microsoft nu se pricepe, dar actionariatul si CEO-ul inseamna ca au tărâțe in loc de creier. Daca faceai un sondaj de opinie atunci si intrebai pe cineva: "credeti ca Microsoft, dupa achizitia Nokia, va vinde telefoane ca painea calda?" pana si țața Floarea din varful dealului ar fi zis ca va fi un epic fail.

Sent from my LG G3-D855

• 2 weeks later...

http://www.xperiablog.net/2016/06/21/xperia-beta-update-with-soft-charging-feature-now-rolling-23-5-a-1-238/

Foarte buna aceasta idee a lui SONY. Este de ceva timp pe unele laptop-uri, si nu ar strica sa fie stock si pe telefoane, cu optiunea de a o activa sau dezacriva.

Păcat că nu explică ce face opțiunea. Eu cred că limitează curentul de intrare sau face ca telefonul să nu beneficieze de toată capacitatea bateriei.

Sent from my LG G4-H815 using Tapatalk